Whole 30 v Krabičkách

O některých lidech se říká, že jsou věční dietáři, to já jsem věčná Whoulačka. Mnozí z vás určitě na blogu a našem Instagramu už mnohokrát zaregistrovali mou snahu o dodržení programu Whole30. No nemůžu se úplně prsit tím, že jsem vydržela jíst dle pravidel programu Whole30 víckrát, z mých pokusů to na 100% vyšlo pouze jednou.

Motivaci jsem tehdy měla velkou, měla jsem 2 měsíce do svatby, a tak nějak to s tím souvisí, chcete být fit, ve formě, líbit se sama sobě v šatech a hledáte cesty, které by váš svatební look posunuly ještě o něco výš.

Výhoda byla, že jsem na to tehdy nebyla sama a pustila jsem se do toho tehdy ještě se svým nastávajícím Honzou a drželi jsme to oba. To bylo podle mě klíčové, že jsme to drželi společně, vzájemně se podporovali a doma neměli nic na očích, co by neodpovídalo pravidlům Whole30 stravování.

Tenhle stravovací styl mi vyhovoval, měla jsem sílu na sport, cítila jsem se dobře a měla jsem dostatek energie. Jakmile máte za sebou první dny, kdy si musíte odepřít svou oblíbenou kávu s mlékem, dát sbohem Cottage, knackenbrotům a dalším oblíbeným rádoby zdravým potravinám, tak začnete pociťovat benefity konzumace opravdových potravin.

Zkoušela jsem to znovu několikrát, byla jsem vždycky odhodlaná do toho jít, opět se cítit dobře, plná energie, odvyknout si na kávu s mlékem, nejíst sýry, pečivo a byla jsem přesvědčená, že když jsem to dala jednou, zvládnu to znovu.

Hmm, bohužel tomu tak nebylo. Ráno jsem začala sebevědomě, černá káva, vejce se zeleninou, oběd v krabičce sebou do práce, odpoledne jsem se držela a pila opět černou kávu a tiše záviděla kolegyním popíjející flat white, no a večer?! To už jsem většinou nevydržela a řekla si, že začnu od zítra znova. A takhle to bylo pořád dokola bohužel. Dost mě to štvalo, protože jsem se necítila dobře, hodně se mi zhoršila pleť a navykla jsem si na špatný režim a chtěla jsem to změnit.

Bohužel jsem si nevěřila, že bych to mohla vydržet a o jídlo se starat sama, protože v tom byl asi kámen úrazu, nevařila jsem si a jedla hodně monotónně. Tak jsem přemýšlela, jak svůj další Whole30 pokus uchopit a oslovení od Nutric bistra přišlo jako na zavolanou.

Nutric bistro nabízí stravování v krabičkách s dovozem k vám domů, a to rovnou ve 4 variantách: Whole30, Lowcarb, Vegetarian a Fit. Pro mě byl výběr jednoduchý, chtěla jsem jít znovu do Whole30, ale věřím v budoucnu vyzkouším další programy, láká mě i lowcarb.

Byla jsem na to hodně zvědavá, protože jsem se v rámci předešlých Whole30 programů stravovala hodně jednoduše a byla jsem natěšená na vařená jídla, které mi v krabičkách přijdou. Zvolila jsem nejnižší možný počet kalorií na den a to 1700 a z důvodu plánované zahraniční cesty jsem si krabičky zajistila jen na 10 dní.

Krabičky na den zahrnovaly 3 jídla-snídani, oběd, večeři a vždy mi je dovezli večer předtím domů v požadovaném čase. Na webových stránkách je sice zveřejněný jídelníček dopředu, ale já jsem se nechávala překvapit a často hádala, co to asi je za Whole30 delikatesu.

První dny nebyly jednoduché, protože se mi stýskalo po kávě s mlékem a knackenbrotu s cottagem, ale bylo to mnohem snazší, protože jsem měla díky Nutric bistro navařeno a měla jídlo hned k dispozici.

Co mě překvapilo byly porce, které byly objemné a často jsme je jedli dohromady s Honzou, nebyla jsem schopná všechno za den sníst. Jídla byla chutná, dobře ochucená, variabilní a neopakovala se. Bylo to skvělé rozhodnutí využít služeb Nutric

Bohužel jsme na služebce nebyla schopná Whole30 dodržet, ale namotivovalo mě to k tomu, že teď po dovolené a rozlítaném červenci, chci do Whole30 stravovacích návyků naskočit znovu, a to hned od 1.8. Samotné se mi do toho nechce, takže mi určitě napište na Instagram zprávu, nebo na Facebooku, že do toho jdete se mnou. Podle toho, kolik nás bude, tak bych nám udělala skupinu na FB Holky ve Formě drží Whole a budeme se vzájemně inspirovat a motivovat. Nechci to limitovat počtem dní, jde mi hlavně o to se k pravidlům Whole30 vrátit a držet je v rámci možností, neřešit dopředu, jestli to bude 10/20/30 dní, ale prostě začít, držet to a uvidí se, jak se to bude dařit.

Těším se na Vaše zprávy, budu doufat, že Holky ve Formě drží spolu a navzájem si dodáme sílu a motivací do začátku.

Napsat komentář