Dopis Báře

Ahoj Baru,

Anooo, Klánovický les znám, ale na kole. Vždycky jsme přes něj jeli, když jsme se účastnili Třemblatského triatlonu, který organizuje náš kamarád. Plavalo se na Slávii v bazénu, pak se sedlo na kolo a jelo se 50 km na chatu, kde se ještě konala závěrečná běžecká část. A souhlasím s tebou, že Klánovický les je moc hezká lokalita jak pro běžce, tak cyklisty.

Jinak minulý týden utekl jak splašený kůň. Ani se mi nechce věřit, že už je konec července. Když bych měla vyzdvihnout nejzajmavější momenty, tak to bude cyklovýlet kolem Domažlic, let horkovzdušnýcm balonem a plavecký závod na Lipně. Tak tedy postupně.

V Domažlicích se konalo jedno z kol atletické ligy, kterého se účastnil i můj oddíl Spartak Praha 4, za který jsem dřív běhala. Byli jsme zrovna v Klatovech, což není daleko, tak jsme se tam vydali. Na atletiku se vždycky ráda podívám, obzvlášť, když mám ještě možnost se potkat se známými lidmi. A jelikož s sebou teď všude taháme kola, ani výprava do Domažlic nebyla výjimkou. Vyrazili jsme odpoledne tedy na cyklovýlet po Chodsku. Naši nám dali tip na restauraci Chodská chalupa https://www.chodska-chalupa.cz/, kam jsme si vyšlápli na oběd. Pokud nevíte, co je báč nebo vošouch a chcete ochutnat pravý chodský koláč, určitě doporučuju k návštěvě. Pak jsme pokračovali dál na Babylon, kde je hezké přírodní koupaliště. Ale nejvíc nás nadchl lom Mrákov https://www.kudyznudy.cz/aktivity/lom-stary-klicov-u-mrakova. Je to kouzelné místo, které je od roku 2017 zkrášleno výtvarnými díly a má opravdu cool bar. Voda je příjemná na koupání a můžete se také kochat rybím životem, když vlezete do podvodní pozorovatelny. Ale hlavně jsme si užili boží klid. To se ani nedá popsat.

No a konečně jsme využili voucher na let balonem, který jsme dostali svatebním darem. Vybrali jsme si jako místo odletu Český Krumlov, který máme moc rádi. Letěli jsme se společností Balony.eu https://www.balony.eu/ a v koši nás bylo 16 pasažérů a jeden pilot. Start byl za zámeckou zahradou a předcházely mu několikaminutové přípravy, kterým jsme přihlíželi. Bylo zajímavé pozorovat, jak se balon postupně nafukuje. No a pak, než jsme se nadáli, tak už jsme byli ve vzduchu a užívali si krásné výhledy na město a okolní přírodu. Let samotný byl velmi plynulý, pomalý a klidný. Kromě občasného zvuku plamene bylo ticho. Jak se blížil západ slunce, tak se blížil i konec letu. Přistání bylo bezproblémové, pilot byl opravdu profík. Pomáhali jsme se skládáním balonu a na závěr byli pokřtěni na barony a baronky. Až na štípance od komárů, kterých bylo na přistávací louce asi milion, to byl příjemný zážitek.

No a nejčerstvější dojmy mám ze včera. Trochu nečekané. Jako téměř každý rok jsme jeli do Dolní Vltavice na Lipně na závody v dálkovém plavání. Přesný název je Mezinárodní veřejné plavecké závody a Český pohár v dálkovém plavání. Potkávají se tam skuteční profíci s plaveckou veřejností. Můj muž tam vždycky plave tři kilometry a mě posledních pár let vždycky běželo hlavou, že bych se mohla taky někdy zúčastnit. No a letos se to zlomilo. Jak se mě všichni na místě ptali, jestli taky plavu, tak jsem se nakonec přihlásila. Asi se mi pořád nechtěly hledat výmluvy proč ne. Mísily se ve mě různé pocity před startem – strach a obavy, předzávodní nervozita i vzrušení z neznámého. Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu, chodím sice často plavat, ale nejvíc jsem uplavala tak kilometr. A teď přede mnou byly hned tři. Lukáš mě uklidňoval a říkal, že když nebudu moct, tak můžu klidně třeba po dvou kilometrech vylézt. Ale to teda ne, to já když už se teda do nějakého závodou pustím, tak ho chci dokončit. Nikdy jsem žádný nevzdala. No a nevzdala jsem to ani teď. Zvolila jsem pomalé tempo, nešlo mi o čas, ale o překonání té pro mě šílené vzdálenosti. Plavaly se tři kilometrové okruhy. K mému překvapení mi docela rychle utíkaly, nebyly zrovna vlny a nebyla mi zima. Vlastně jsem si to dokonce i užívala. A tak jsem šťastně doplavala až do cíle. Dneska docela cítím záda, ale jsem fakt ráda, že jsem to dala. Tak moje poselství zní, nebojte se výzev a jděte do těch, které třeba již několik let odkládáte. Když se to třeba nepovede, nevadí, ale aspoň to zkusíte. To je taky vlastně vítězství.

Napsat komentář