Jak nás ovlivnila karanténa, první část.

Už přes měsíc jsme obě doma. Tak jsme zrekapitulovaly, jaký vliv to na nás má, co jsme se o sobě dozvěděly, co nového naučily a co vůbec celé dny děláme. Postupně se s vámi podělíme.

BÁRA

Celý život se snažím řídit tím, že všechno zlé je pro něco dobré. Zní to možná trapně, divně, naivně a spoustu lidí tím asi štvu, ale já se prostě fakt snažím i na špatných věcech najít něco pozitivního, zaměřit se na to a eliminovat tak negativní myšlenky a splíny. A to stejné aplikuji i na aktuální situaci, karanténu, home office, nemožnost se volně pohybovat, což trvá už několik týdnů. Opět se mi to vyplatilo, brát to pozitivně, vidět to jako příležitost a mě se za těch posledních pár týdnů dějí pozitivní věci a spoustu jsme si toho uvědomila.

Víc sportuju

Zní to asi zvláštně, máme omezený pohyb, fitka jsou zavřená, ale já jsem fakt začala mnohem víc sportovat od té doby, co jsme doma na home officu, což už bude skoro pět týdnů. Vnímám to aktuální nastavení mnohem jednodušší, prostě se vše odehrává doma a ven můžu vyrazit buď na procházku nebo si jít zaběhat. Abych aspoň jednou denně šla ven na vzduch, začala jsem běhat skoro denně každé ráno. Vstanu, dám si kafe a vyrazím nejčastěji do Stromovky, kde mám svůj 16km okruh. Do uší si pustím nějaký zajímavý podcast a jsem ráda, že začínám den něčím příjemným. Stala se z toho jakási rutina a když někdy nejdu ráno běhat, připadá mi to zvláštní. Kromě běhání jsem začala cvičit i doma, to jsem nikdy předtím nedělala, vždycky jsem chodila cvičit někam do gymu. Zjistila jsem, že je to vlastně taky pohodlné, během pár minut jsem ve cvičební outfitu a můžu začít cvičit. Pak domácí sprcha, převléknout se domácího outfitu a nemuset nikam jezdit. Sportuju tedy denně a myslím si, že to je asi i takovým strachem v hlavě, že když budu doma zavřená tak ztratím kondičku, rozkydnu se a po návratu z karantény ze mě bude Bára bez formy. Jsem ráda, že zatím makám, baví mě to a dělá mi to dny mnohem příjemnější.

Jsem produktivnější:

V běžném pracovním týdnu teď po přestěhovaní v Berlíně blíže do kanceláře, jsem nad dojížděním do práce sice tolik času netrávila, ale i tak to nějaký čas zabere. Před práci chodit běhat, sprcha obléknout se a jet do kanceláře, tam teprve snídat, nebo ráno jet do gymu a pak do kanceláře. Když v tom žijete, tak se to nezdá, ale nějaký čas to zabírá. Ten čas se teď stal volným časem navíc a já ho využila k práci, vzdělávání se realizování různých projektů. Když doma sednu za stůl tak pracuju a často ani nevnímám čas, někdy mě i mine čas oběda, protože jsem tak zabraná, nadšená, že se mi nechce přestat. Začínám většinou mezi 9.00-9.30 a v průběhu celého dne dělám věci na které nebyl předtím čas. Co se týče práce, tak si dělám interní vzdělávací kurzy, uklidila jsem si plochu, složky v našem interním systému, doladila spoustu rozdělaných prezentací, vyladila svoje personal portfolio, poladila Linkedin, CV. Denně jsem v kontaktu s kolegy skrze video cally a musím říct, že takhle často jsme nikdy v kontaktu předtím nebyli. Máme i online coffee, lunch breaks, je vidět a cítit jak se všichni snažíme tuto situaci překonat s pozitivním myšlením a úsměvem na rtech. Často se mi ale stává, že jsem v takovém Flow, že mě probere až znělka Událostí na ČT1 a teprve mi dojde, že už je večer a možná bych si zasloužila ten počítač na chvíli zaklapnout a odpočívat.

Více se vzdělávám:

Času sice máme pořád stejně jako před Corona virem, ale teď ho většinu trávíme doma. Jasně, je to otrava, nemůžeme jít kdy chceme, kam chceme a přijdeme si jako ve vězení, ale místo nadávání toho pojďme využít. Naštěstí většina institucí, kurzů reagovala skoro hned a svůj obsah přehodila z offlinu do onlinu. I mé obě školy Klinická naturopatie a Digisemestr výuku zprostředkovávají online. Samozřejmě, je škoda, že se nemůžu potkat se spolužáky, povídat si s lidmi, ale lepší online než vůbec. Další celá řada univerzit, kurzů, konferencí, jsou nyní zdarma nebo za symbolické ceny a na vzdělání je teď ten nejlepší moment. Stala se z toho pro mě nová zábava, koníček a mnohem víc to podpořilo FOMO efekt, který mě poslední dobou celkem pronásleduje. Ale o tom zase příště v jiném článku 😊! Zavedla jsem si ranní rutinu, po doběhu, sprše si připravím snídani, kafe, sednu k počítači a prvních 15-20 věnuji příchozím newsletterům ze světa byznysu, fashion a dění ve světě. Je to super, protože hned od rána mám pocit, že jsme se dozvěděla něco nového, že se o tom můžu bavit s Honzou, lidmi na callu, někomu to říct a přijdu si prostě více v obraze. V normálním režimu hned po příjezdu na kole do práce otvírám emaily a začínám pracovat, ale teď doma, mě to přijde takové klidnější a těch 15 minut na daily update si prostě vždycky najdu a dělá mi to lepší den.

Napsat komentář