Nevěsta ve formě

Na svatbu vzpomínám moc ráda, vždycky mě zaleje takový hřejivý pocit. Je to den, na který se dlouho připravujete a pak hrozně rychle uteče. Ale zanechá krásné momenty a emoce. V prvním článku se budu věnovat jen mě jako nevěstě, protože je to hlavně určené pro vás, holky 🙂 A Tak vám tedy popíšu sebe doslova od hlavy až k patě a přitom představím všechny, kdo mi pomohli k tomu, vypadat přesně podle mých představ.

Účes

Po všech těch experimentech s růžovou, fialovou, červenou, zrzavou i bílou, jsem si včas uvědomila, že se budu vdávat. Začala jsem tedy půl roku před svatbou pěstovat normální barvu, abych nevypadala jako exot. Pomáhala mi s tím moje dlouholetá kadeřnice Ivetka ze salonu Hair Boom http://www.hairboom.cz/, kterou jsem také požádala, aby byla na den D se mnou. S krátkými vlasy nemusíte vymýšlet žádný složitý účes, to je výhoda. Takže hodně laku a prostě to načechrat, ale jenom Ivetky ruce jsem k tomu čechrání pustila, protože ví přesně kam který pramen. Nehtíky mi udělala Míša, kolegyně Ivetky ze salonu Hair Boom. Aby mi to vydrželo déle a nemusela jsem se strachovat každého škrábance, nechala jsem si dát takový nenápadný meruňkový Shellack.

Moje rada: Na vlasy si domluvte někoho, koho máte už vyzkoušeného a komu věříte, budete ve větší pohodě. Já účes předem nezkoušela, ale určitě je to pro dlouhovlásky dobré.

Líčení

Tak tohle byla velká náhoda. Ba ne, byl to osud, náhody totiž neexistují. Měla jsem celkem jasnou představu o tom, kdo by mě měl líčit. Jenže to úplně nevyšlo. Co teď? Nikoho jiného vyzkoušeného nemám a neznám. No nic, napíšu mojí kamarádce a bývalé spolubydlící z koleje. Máme svatbu na Lipně, ona bydlí v Budějovicích, tak třeba někoho v okolí bude znát. Holt to risknu. Její odpověď byla: „No, co třeba já? Občas na svatbách líčím.“ A to byl geniální nápad. Živila se modelingem a byla to vlastně ona, kdo mě naučil základy líčení. V podstatě se jejími radami řídím dodnes. Jednou jsme se sešly u Jany doma, abysme sladily naše představy. Klaplo to napoprvé. Jediné, čím jsem si nebyla jistá, byly umělé řasy. Předtím jsem je měla na sobě jen jednou a chtěla jsem být co nejpřirozenější. Janča mě přesvědčila si je vzít a musim říct, že to byla super volba. Měla jsem ty nejkratší, skoro nikdo to nepoznal, ale vypadalo to suprově. Jani, jestli to čteš, tak ještě jednou moc děkuji, nalíčila jsi mě přesně tak, jak jsem chtěla, měla jsi se mnou trpělivost a díky tobě mi to na fotkách sluší 😊.

Moje rada: Ať už vás líčí kdokoliv, domluvte si zkoušku. Možná máte určitou představu, ale není špatné si vyslechnout i názor někoho, kdo se v tom vyzná. Prostě vás vidí jinýma očima. A praktická rada zní, domluvte si zkoušku na dopoledne, ať vyzkoušíte, jestli vám to vydrží celý den. Dobré je jít pak někam ven, když už jste namalované, že? 😊

Šperky

Vzhledem k tomu, že pracuji pro značku Swarovski http://www.swarovski.com, byla volba jasná. Spíš bylo složitější se rozhodnout, kterou řadu vybrat. Do užšího výběru postoupilo několik kandidátů, jeden hezčí než druhý. Nakonec jsem zvolila dlouhé náušnice Louison a náramek Attract. V jednoduchosti je krása. Šaty jsem měla bez výstřihu, takže to úplně stačilo. Šperky mám pořád uložené v originální krabičce a navždy to budou ty „svatební“. A sladili jsme i ženichovy manžetové knoflíčky, též Swarovski.

Snubní prstýnky jsem nám nechala vyrobit u Aničky Steinerové , která má značku Prsteny s příběhem http://www.prstenyspribehem.cz/. Je to velká sportovkyně a díky sportu se známe. Její práce se mi už dlouho líbila, takže to taky byla tutovka. Zamluvila jsem si jí dlouho dopředu a udělala jsem dobře, má toho hodně. No a samotný proces vymýšlení designu byl moc fajn. Anička je milovnicí symboliky a vymámila ze mě různé informace, podle kterých pak prstýnky navrhla. Spokojenost na 100%. Na výsledek se můžete podívat tady: https://www.instagram.com/p/B1x1zBwoqC1/

Moje rada: Šperky vybírejte až podle šatů a plánovaného účesu. Na finální zkoušku šatů si je určitě vezměte s sebou, případně je můžete ještě vyměnit. Moje druhá rada: Když dopředu víte, že váš nastávající snubní prstýnek nosit nebude, investujte víc peněz do toho svého 😉.

Šaty

Děsila mě představa obcházení několika svatebních salonů a zkoušení desítek šatů, což jsem slýchala od svých kolegyň a kamarádek. Jsem dost nerozhodný člověk, takže by to pro mě byla muka. Naštěstí znám majitelky svatebního domu Nuance https://www.nuance.cz/. Mrkla jsem na jejich stránky a hned jsem měla favorita mezi šaty. Opravdu hned napoprvé. No a jedno odpoledne jsem tam strávila s mojí nejlepší kamarádkou a svědkyní Klárou. Musím jen pochválit přístup všech zaměstnanců salonu, kteří dokážou upřímně poradit a mají trpělivost. Pro jistotu jsem vyzkoušela více modelů, ale stejně jsem se utvrdila, že můj první výběr byl ten pravý. Když mi nabídli k šatům i závoj, tak jsem se smála, já a závoj? Nejsem žádná princezna a mám krátké vlasy, závoje přece nosí jen dlouhovlásky. Ale když jsem si ho vyzkoušela, tak jsem se tedy opravdu divila, jak to celý dojem zvedlo. No a bylo to, v prvním salonu a napoprvé. Já mám ráda hlavně jednoduchost, žádné krajky, volánky a tak. A pak mě taky baví vtipné a netradiční detaily. Takže moje šaty byly barvy off white (bílé v Nuanci nemají), vpředu úplně simple, ale vzadu jsem měla nahá záda a hlavně měly kapsy. To prý loni docela frčelo. Na začátku jsem přemýšlela i o krátkých šatech. Říkala jsem si, že by se to mohlo na loď hodit. Ale musím říct, že dlouhé mají něco do sebe. Boty jsem si koupila značky Högl. Byly stejné barvy a z kvalitní jemné kůže. Bohužel po celém dni skončily s dost okopanými špičkami.  Co se týče šatů na převlečení, tak jsem původně chtěla bílé, ale nakonec jsem si vzala modrobílé proužkované v námořnickém stylu. Převlékla jsem se do nich asi v osm večer a šlo se pařit 😊.

Moje rada: Při výběru šatů se řiďte intuicí a svými pocity. Rady a názory lidí kolem jsou určitě cenné, ale nakonec je to stejně jenom na vás. Musí to být prostě to ONO. Budete v nich celý den, takže byste neměly přemýšlet, kde vás co škrtí nebo škrábe.

Kytice

Květinovou výzdobu včetně mojí kytice měla na starosti Monika alias Kreativní matka http://kreativnimatka.cz/. Víc se o ní dozvíte později. Domluvily jsme se na hrubé představě, což byla kulatá jednoduchá a světlá varianta. Finální výběr květin závisel na aktuální nabídce ve velkoobchodech. No a vyšlo to. Moničiny ruce daly dohromady na místě nádhernou kytici den před svatbou. Samozřejmě menší varianty pro maminky a květinové náramky pro svědkyni a kamarádky a také kytičku do klopy ženichovi, svědkovi a tatínkům.

Moje rada: Slaďte kytici s květinovou výzdobou na svatbě. Je to nejen hezké, když kytice ve váze ladí s okolím, ale také praktické na přípravu.

No tak to jsem celá já. Nevěsta, která byla díky těm správným lidem v den D ve formě. Kdyby vás ještě něco zajímalo, napište mi.

Moje poslední rada: Dejte si ráno panáka s vaším svatebním týmem na uvolnění a dobrou náladu. Doporučuju rum Don Papa 🙂

Napsat komentář