Dopis Lence

Ahoj Leni,

Ptát se tě, jaký jsi měla týden mi přijde v aktuální situaci takové zvláštní. Týden nás všech byl asi hodně podobný, ale na druhou stranu věřím, že i když se naše možnosti trávení času nám všem omezily, tak jsme každý zažili něco zajímavého. Můj týden byl na jednu stranu monotónní, ale užila jsem si ho😊! Tady je takové malé shrnutí toho, jaký byl můj týdenní home office v Praze.

Z Berlína do Prahy jsme přijeli už před 10 dny. Původní plán byl takový, že jedeme do Prahy na prodloužený víkend kvůli mé škole. O mém jednoletém studiu klinické naturopatie už víš, ale říkala jsem ti že nově studuji i Digisemestr? Je to výuka digitálního marketingu, 16 sobot za sebou v Praze a mě to hrozně baví! Situace se ale během minulého víkendu změnila a my se rozhodli, že chceme raději být na home officu tady v Praze, než v Berlíně. Jednak je nám to tady příjemnější v krizové situaci kvůli jazyku, prostě se lépe orientujeme co se děje a také mohu pomoci svým nejbližším, když bude potřeba. Takže jsem celý týden pracovala z domova společně s Honzou

Náš byt v Praze není moc přizpůsobený na práci dvou lidí, kteří mají přes den spoustu conference callu, tak jsem si vytvořila provizorní office v ložnici na situace, kdy máme oba dva call ve stejnou dobu. V pondělí ráno jsem chvíli váhala jestli můžu jít běhat, po všech těch nařízeních, zákazech a příkazech jsem nevěděla, jestli je to dovolené nebo ne. Vyběhla jsem tedy brzo kolem 7 ráno, abych potkala co nejméně lidí. Měla jsem celou dobu přes pusu a nos nákrčník a lidi obíhala obloukem až mi to bylo trapné.

Den jsem začínala během ve Stromovce každým den, postupně zě mě spadla nervozita, jestli je správné, že běhám po parku. Bylo milé, že jsem se během týdne potkávala se stejnýma lidmi, pokaždé jsme se pozdravili a já se na ně i pod nákrčníkem usmála. Po doběhnutí jsem si vždycky dala sprchu (překvapivě 😃) a připravila se jako když bych šla do práce, kalhoty nějaký svetr, mikina, upravila vlasy a lehce namalovala. Každý den jsem měla několik video callu a tam člověk nemůže sedět neupravený v pyžamu 😊

Ranní káva a snídaně následovaly hned potom, co jsem své procedury v koupelně dokončila. Zasedla jsem ke stolu a pracovala celý den, cally, emaily, nějaké prezentace, do toho jsem po očku pořád sledovala update ohledně Covidu 19. Než jsem se rozkoukala byl už čas na oběd, záleželo na tom, jak jsem měla nabitý kalendář meetingy, kdy jsme snídala a jak jsem na tom byla s hladem. Většinou to bylo vždy podobné jídlo- salát, nějaká bílkovina a knackenbrot. Po obědě jsme se pustila zpět do práce a musím říct, že jsme si uvědomila, že doma pracuju mnohem více než v officu. Jak člověk nikam nemusí chodit, nikdo a nic ho nevyrušuje, tak se mi v to do listu škrtalo o sto šest.

V týdnu jsem ještě večer několikrát zařadila cca hodinu cvičení podle NTC aplikace, většinou zaměřené na dolní končetiny, břicho a záda. Po večerech jsem řešila nějaké osobní projekty, kterým se ve volném čase věnuji a nebo s Honzou sledovala něco na Netflixu. V sobotu jsem vyrazila na delší běh, moje oblíbená trasa přes Nebušice, Šárku zpět do Dejvic. Odpoledne jsem řešila několik věcí v rámci svých rozdělaných projektů, uklidili jsme byt a večer koukli na film. Neděle byla opět ve znamení běhu, být na vzduchu je pro mě teď mnohem vzácnější a užívám si to! Pustím si k tomu vždycky zajímavý podcast, tohle kombo mám nejraději. Zaběhat si a ještě se přitom něco nového dozvědět, naučit, skrze inspirativně edukační Podcast. Odpoledne jsem natáčela cvičební videa pro časopis Dieta, už brzo to bude u nich na IG profilu, tak na to pak mrkni. Jsem ráda, že jsme si dnes zavolai přes Face Time, bylo to super se zase po delší době vidět, slyšet 😊! Já si pak jela vyzvednout krabičky na zítra, jak jsem ti říkala, máme od příštího týdne jídlo od My Chef Kitchen a já se hrozně těším, mají skvělé jídlo! Teď už si chystám to do list na příští týden, běžecké věci na ranní běh a spokojeně usedám k Honzovi na gauč, víkend i celý týden jsem i přes aktuální nepříznivé podmínky prožila nabitě a spoustu jsem toho stihla. Leni, přeji ti fajn nedělní večer a budu se těšit na dopis od tebe příští týden.

Napsat komentář