Vaření a pokec s Jíme Zdravě

Co vše se vám vybaví při slově jídlo? Mě naskakuje spousta věcí od pozdní snídaně s výbornou kávou až po pečení vánočního cukroví. Jídlo sice hýbe světem, ale zároveň se mi hýbat přestáváme a jíme něco, co se často ani jídlem nazývat nedá.

Mě fascinuje, jak se změnil pohled na to, co je normální jíst a co už vybočuje za hranice normálnosti dle dnešní průměrné populace. Jíst spoustu cukru, pečiva, knedlíků, konzervantů, fastfood, sušenky, dávat si pivečko a mastné topinky je normální a nikdo se na vás nebude dívat skrz prsty (kromě mě 😀 ). Jakmile některé z těchto věcí (ideálně všechny) vypustíme ze svého jídelníčku a jíme pouze čerstvé jednoduché potraviny, hned se o vás všichni zajímají jetsli nejste nemocní a budou se vám snažit tvrdit, že na to dojedete, že sacharidy k životu potřebujete a že nejste normální. Už jsem si zvykla a neztrácím energii nad svou obhajobou, je to moje zdraví a já si se svým tělem rozumím jako nikdo jiný.

Co mě těší je, že nás je více, těch co chtějí pojem o normálnosti jídla změnit a naučit lidi lépe jíst a zdravě vařit. Parta holek z Fitness Recepty App Bára, Klára a Mariana vydávající kuchařky Jíme Zdravě jsou toho živým důkazem. Chtějí dobře a chutně jíst a zároveň tělu dodávat zdravé a hodnotné potraviny. Měly jsme s Lenkou tu čest se snimi potkat jedno sobotní odpoledne a společně si uvařit pár jídel z jejich kuchařek a pak je u velkého stolu společně sníst. Wauu, ty chutě a barevnost, ještě teď se mi sbíhají sliny :)!

Recepty na námi společně uvařené dobroty najdete dole pod článkem a teď už hurá na rozhovor. S holkama jsme prokecaly celé odpoledne a přinášíme vám alespoň pár oblastí, které jsme společně stihly prodiskutovat. Pokud ještě nemáte vánoční dárky, tak neváhejte a objednejte si jednu a nebo rovnou všechny kuchařky od Jíme Zdravě a udělejet radost sobě a svým nejbližším! Jíst zdravě totiž není nudné a bez chuti, ale naopak zábavné a plné barev. 

Kdy jste v sobě pocítily touhu vařit a sdílet to s ostatními?
Bára: Když jsem byla malá, bavila mě reakce a překvapení ostatních. Když ostatní děti nosili obrázky, já nosila jídlo, které jsem se zrovna naučila. Asi mě doposud baví spíš reakce lidí a použitelnost, než-li samotný proces vaření. 

Klára: Vařím taky od mala, ale protože mě vždycky moc bavilo dělat něco rukama. V televizi taky začínal boom pořadů o vaření, takže jsem se toho spoustu naučila tam. Moje mamka s oblibou říká, co by ze mě bylo, kdyby se v televizi vysílala třeba matika. To už se nikdo nedozví.:) Vaření je pro mě ale taky možnost, jak pečovat o lidi kolem mě a to mi dělá pořád radost. 

Nyní máte v prodeji 4 kuchařky, bylo to plánované, nebo to tak přišlo v průběhu vaší kuchařské vášně pro dobré a zdravé jídlo?

Bára: Plánované nebyly. Prvotní koncept vlastně tištěné kuchařky ani neumožňoval. Tvorba nás ale začala bavit a s každou novou se posouváme trošku dále představě našim fanouškům a lidem, pro které kuchařky v první řadě děláme. 

Jak recepty vznikají, dodržujete nějaký postup, nebo si něco uvaříte, je to dobré, tak to nafotíte a recept je na světě?

Bára: Takhle to fungovalo ze začátku, ale vzhledem k tomu, že s postupem času už jsme si dávali jasně dané téma a suroviny, kterých se budeme držet, tak jsme jednoduše sbírali nápady napříč celým týmem. Převařovali jsme staré české recepty nebo “ozdravovali” jídla, které jsme objevili při cestách. Jídlo většinou uvaříme 1–2×, dáme je ochutnat ostatním členům týmu, nebo necháme otestovat naše testérky (které spolupracovali třeba na čtvrté kuchařce). Také se nám stává, že si fanoušci o nějaký konkrétní recept píšou sami – takže ho vyzkoušíme a zhodnotíme, jestli nám zapadá do konceptu.


V dnešní době je v knihkupectví oddělení s kuchařkami to největší, čím jsou vaše kuchařky speciální a odlišné od ostatních?

Bára: Od začátku je děláme pro nejširší publikum a tvoříme je “přímo ušité” pro koncového uživatele. Takže jsme vždycky přesně věděli, co na trhu chybí nám a co bychom tam chtěli přidat. Máme jednoduché postupy a dostupné suroviny doplněné krásnými fotkami a foodstylingem. Takže takový kompromis, který na trhu chybí a asi ještě nějakou dobu chybět bude. Udělat kompromis mezi jednoduchými recepty a něčím, co se dá nazvat “kuchařka”, což pořád bereme jako skoro umělecký trendsetting termín, není vždycky procházka růžovým sadem. Ale nám to za to stojí 🙂 

Když si vaříte samy pro sebe, dokážete ‘‘ nepracovat ‘‘ nebo u toho myslíte na recepty, chutě, food styling a chlebem s máslem a šunkou byste se neodbily?


Bára: Já s tímhle problémem od začátku trošku bojuji. S jídlem a stravováním jsem experimentovala někdy až do těch největších extrémů. Takže mít tohle povolání fulltime je trošku těžké a je těžké udržet si důležitý odstup a nesnažit se stihnout všechno za šibeniční termín. Ale všichni v týmu se snažíme, abychom náš život z hlediska stravování a pohybu drželi v rovnováze. Ale samozřejmě je to někdy (především před vydáním kuchařky :D) velmi těžké. 

Klára: Pro mě je vaření pořád víc zábava než práce, takže doma je to podle mého a vařím v takovém flow. I když si uvědomuji, že občas to domácí vaření trochu odbydu, protože už se mi po celém dni nechce vyvářet. Ale myslím tím, že nedělám tříchodovou večeři. Stále ale připravuji každý den snídaně i večeře a snažím se, aby obojí bylo teplé a pestré.

Společně jsme uvařili tvoříte tým plný energie a vášně pro dobré a chutné jídlo, jak jste se vlastně daly dohromady?


Bára: Já jsem asi jediná, která “přišla” trošku jinak než ostatní. Přidala jsem se k Petrovi hned na začátku díky Instagramu a pak jsme přidávali naše kamarády, známé nebo někoho na doporučení. Je těžké k nám vždycky někoho vybrat, protože se vám práce vpije i do osobního života a všichni jsme připraveni pracovat na 100% a pracovat v trošku svižnějším tempu, než jsou zvyklí ostatní. A ano, jsme tak trošku magoři, ale když už s námi někdo vydrží měsíc, tak jednoduše nemůže odejít 😀 

Klára: Jsem přesně ten případ, co přišel na doporučení. A mám pocit, že lidé s podobnými vášněmi brzo najdou společnou notu, tak jsem to měla i já. 

Mariana: Já jsem také na doporučení. Před dvěma roky jsem hledala brigádu a kamarádka mě doporučila na komunikaci se zákazníky, takže nejdříve jsem půl roku pracovala jako brigádník a dokončovala školu, a poté jsem se do týmu přidala už naplno 🙂

Když bych k vám přišla na večeři, čím byste mě pohostily?

Klára: Kdyby to bylo na poslední chvíli, určitě by to byla nějaká rychlovka z toho, co najdu v lednici. Když jsou večeře plánované, tak vymýšlím předkrm, hlavní jídlo i sladkou tečku na závěr. Vařit mě prostě baví.

Mariana: Určitě bych připravila více menších pokrmů ve stylu zdravého tapas, abychom mohly společně objevit co nejvíce chutí.

Co byste naopak nepozřely, máte nějaké jídlo/potraviny které nejíte?

Bára: Asi jediné, co mi opravdu vadí jsou vnitřnosti, sádlo a všechno, co je spojené se zabíjačkou. 

Klára: Kozí sýr, k tomu jsem se ještě neprojedla. 

Mariana: Koriandr a paprika, ta mi bohužel nedělá vůbec dobře.

Jaký je váš nejoblíbenější recept z vašich kuchařek?

Bára: Zrovna teď mám chuť na sladké, takže to budou Brownies ze čtvrtého dílu. 

 Klára: Květákové steaky  s hummusem a masové koule s dýňovou omáčkou. To jsou moje nejoblíbenější recepty z posledního dílu. 

Mariana: Mé oblíbené jídlo už od dětství jsou zapečené těstoviny, takže určitě naše zdravá verze a to zapečené těstoviny s tuňákem z naší první kuchařky Jíme zdravě s Fitrecepty I.

Rok 2020 je za dveřmi, jaké jsou plány Jíme zdravě pro tento rok?

Bára: To si zatím necháme pro sebe! Ale určitě bude zase nějaké překvapení. Nebo jich bude víc? 

Klára: Přidám se k Barče, chystáme toho spoustu, ale vyzradit ještě nic nemůžeme.

 Mariana: Můžu říct jen to, že se určitě máte na co těšit 🙂

Napsat komentář