Top 10 podle HvF Báry

Ráda se inspiruji ostatními blogerkami a jejich tipy na různé produkty a vychytávky. V posledních týdnech, jsem objevila celou řadu zajímavých věcí, inspirativních knih a produktů. Ráda bych se o to s vámi podělila a byla Vám inspirací. Nechci vás děsit, ale zbývají 2 týdny do Vánoc a nápadů na vánoční dárky není nikdy dost.

Já tyhle stresy poprvé za život řešit nemusím, letíme přes Vánoce na svatební cestu a místo kapra a vánočního cukroví, budeme na pláži pít kokosovou vodu a jíst čerstvě ulovenou rybu. Teda aspoň taková je moje představa strávených Vánoc v exotické destinaci, ale zpátky k mým tipům. Chceme zavést pravidelnou rubriku Top 10 HvF Báry & HvF Lenky a podělit se s vámi o věci, které dělají náš život jednodušší, pestřejší a zajímavější. Budeme rády, když vám naše oblíbené produkty budou inspirací, a naopak když vy budete inspirovat nás vašimi tipy.

Yoni brčka

Poslední dobou na mě padá splín a bezmoc ohledně životního prostředí. Je děsivé, že s Honzou jíme celkem zdravě, večeříme především saláty, což zní eko friendly, ale opak je pravdou. Rajčata jsou v plastové krabičce, okurka je obalená plastem, rukola je v plastovém sáčku, kukuřice v plechovce, tuňák také, olivy ve skle…a takhle bych mohla pokračovat dál…S naším režimem, kdy pořád někde jezdíme a vracíme se pozdě večer, je pro nás nereálné chodit na trhy, kupovat zeleninu do vlastních sáčků a navštěvovat pravidelně prodejny bez obalu. Ano, může to znít jako výmluva, ale já jsem fakt ráda, když při návratu z Berlína po 4 hodinách v autě zaběhnu v 10 večer do Kauflandu a rychle nakoupím. Ale zpět k tématu, moc se nám líbí produkty od Yoni Life , kteří nám poslali na zkoušku jejich skleněná brčka a přírodní kartáček. 

Brčka jsou skvělá, i obyčejná voda najednou vypadá víc cool a i podvědomě lépe chutná. V sadě je kartáček na důkladné vyčištění nečistot z brčka, takže se nemusíte bát ani pití hutných zelených smoothie. Plastová brčka jsou zlo a baví mě, když jdu do restaurace a mají brčka kovová nebo skleněná. Díky Yoni brčkám mám ze sebe hned lepší pocit a jsem odhodlaná napsat do Kauflandu email, ať se zamyslí nad balením zeleniny, že plast je fakt out.

Nedávno jsem měla chvíli čas v nákupním centru a šla se cournout do knihkupectví a podívat se na knižní novinky. Byla jsem překvapená, kolik regálů je věnováno kuchařkám a knížkám o jídle, jak se v tom mají lidé vyznat? Upřímně já sama byla ztracená, protože těch titulů je tolik a čas na procházení všech regálů jsem opravdu neměla. V tu chvíli jsem si říkala, jak by mi pomohlo, kdyby mi někdo dal list top knížek o jídle a já bych měla hned zúžený výběr. Žádný zázračný seznam jsem nenašla, tak ho dám já vám. 

Za mě teď vědou kuchařky Jíme Zdravě, nejenom kvůli zajímavým receptům, ale hrozně mě baví fotky jídel. Upřímně si kuchařky častěji prohlížím, než z nich vařím, ale snažím se to vybalancovat 🙂! Ingredience a náročnost receptů jsou pro mě ideální, většinou mám požadované ingredience doma, recepty jsou rychlé a snadné na přípravu. Pokud jste v knihkupectví před regálem s kuchařkami stejně ztraceni jako já, ušetřete čas a kupte si Jíme Zdravě– budete nadšeni!
Asi bych se za to měla stydět, ale i přesto že jsem čerstvá manželka od které se očekává bezchybná péče o manžela, moc nevařím. Někdy mě chytne amok a baví mě to, ale v běžném režimu máme saláty skoro denně. Když už vařím, nerada používám hodně nádobí, prostě si to snažím dělat co nejjednodušší i po vaření, mytí nádobí není má oblíbená činnost. 


Baví mě když můžu jídlo smíchat najednou a udělat směs masa, zeleniny, no prostě čehokoliv. Nedám dopustit na pánev od Delimano, která je u nás nejpoužívanějším kusem nádobí. Jídlo se na ní udělá rychle, vždy se propojí chutě všech ingrediencí a mytí je hned hotové. Pánev není těžká, je bytelná, a i chlap si při vaření bude připadat jako Jamie Oliver.

Před necelými třemi roky u mě došlo k velké sportovní změně a z běhání jsem přesedlala na CrossFit. Nadchla mě jeho komplexnost, variabilita, také jsem poznala co je pořádný silový trénink a co to znamená, když vás bolí celé tělo. I přesto, že jsem poslední dobou rozlítaná mezi Berlínem, Prahou, Vídní a služebními cestami, v CrossFit Hometown si tak nějak připadám jako doma. Nemůžu tam sice chodit tak často, jak bych chtěla, protože nejsem v Praze přes týden, o to víc si užívám toho, když můžu jít na trénink. Celá trenérská parta jsou pohodáři, ale profesionálové v jedné osobě, umí skvěle poradit, povzbudí, když je potřeba a politují, když vám zrovna dneska PR nevyšlo. 

CrossFit Hometown nabízí celou řadu tréninku včetně CrossFitu pro děti, což mi přijde super a je to u mě velké plus. V dnešní době se děti jen válí u Youtube a když už cvičí, tak virtuálně po síti, proto mě vždycky potěší, když se někdo dětem v oblasti sportu věnuje. Velká výhoda je to, že Open Gym je ve stejnou dobu jako vedené lekce, což je výjimka. Když jsem v Berlíně hledala CF boxy, kam můžu jít odcvičit svůj trénink před anebo po práci, byla jsem nemile překvapená žádný gym tohle neumožňoval. Víkendové týmovky jsou pro mě a Honzu tradicí, můžeme se pořádně vyspat, na 10 jít do gymu a s partou super lidí si sáhnout na dno a pak si dát sobotní brunch, no není to ideální start víkendu? 

Pokud nad CrossFitem stále ještě váháte, zastavte se, odhoďtě předsudky a běžte si to vyzkoušet, věřím, že se pak budeme v CF gymu potkávat v šatně.

Před pár lety to byl boom, bez krabičkové diety jsme nemohli žít, natož pak zhubnout a dostat své tělo zpět do formy. Tento boom zneužilo spousta firem a bylo těžké rozpoznat, která krabičková dieta je kvalitní a která ne. Tehdy jsem vyzkoušela 3 různé firmy a rozdílné programy. První byla klasická s limitovaným počtem kalorií a moc se neřešilo složení jídla jako takové, jídla nebyla bůhví jak chutná, ale tak jsem si to zaplatila, tak to holt vydržím. Druhá volba byla mnohem lepší, jednalo se o krabičky pro sportovce, a dokonce jsem si nastavila čistě veganskou stravu, jelikož jsem v té době byla veganem. Jídla byla chutná, ale překvapily mě porce, protože jsem to většinou nebyla schopná sníst. Krabičky byly super, ale měla jsem problém s vyzvedáváním, jelikož neměli rozvoz. Už jsou to asi 3 roky, co jsem krabičkové stravování absolvovala a poslední dobou jsme si pohrávala s myšlenkou, že bych to zase zkusila. Přesně za týden jedeme na svatební cestu, tak mám motivaci si jídlo před cestou více pohlídat. Když jsem začala pátrat po nabízených krabičkových programech, překvapilo mě, kolik jich je a moc se mi nechtělo prokousávat se všemi nabídkami. Proto jsem se zaměřila na krabičky vhodné pro silový trénink a našla jsem program Protein + od firmy Zdravé Stravování. 

Krabičky jsem si objednala na týden a už se moc těším, zítra začínám! Jídlo mi budou vozit každý den čerstvé anebo si ho budu moc vyzvednou v pick up pointu kousek od domu. Můžete se těšit na postování všech jídel na IG stories a také vám pak shrnu celý týden na krabičkách v separátním článku 🙂.

Káva je prostě láska. Kávu jsem začala pít někdy kolem puberty s příchodem Starbucksů a  Coffee Heaven sítí kaváren. Wauu, nebylo nic lepšího než chodit po pražských ulicích, držet si své střední latečko a být In. Naštěstí se kultura kávy posunula správným směrem a vznikla spousta útulných kaváren, kde dělají výbornou kávu a k tomu si můžete dát i něco dobrého. Je fajn posedět v kavárně, když vám někdo udělá vynikající kávu, ale mít to denně, tak si toho přestanu vážit, a i mě to nebude bavit. Proto je fajn mít svoji soukromou kavárnu doma a mít výbornou kávu kdykoliv chci. 

Nespresso kávovar jsme dostali od rodičů jako dárek do nového bytu, což bylo před 6 lety, od té doby se ze mě stal Nespreso závislák. Káva je výborná, baví mě limitované edice, obměny příchutí a celkový zážitek při nákupu kávy v Nespresso prodejnách. Díky kvalitě kapsulek, jsem se naučila pít černou kávu a dokážu i lépe rozeznat dobrou a špatnou kávu. Rychlost přípravy je dalším benefitem a také celková jednoduchost. Nemusíte nic dělat, jen vložit kapsulku, zmáčkout tlačítko a voalááá káva je ready.  Takže pokud ještě stále váháte nad koupí Nespresso kávovaru, ušetřete čas a bez dalšího přemýšlení ho kupte, je to pecka!!!


Nedávno jsme se s Honzou bavili o maturitě a mě došlo, že už to je 10 let. Vzpomněla jsem si na základku, gympl, profesory, a předměty, které mě bavily. Na základce, a i v prvních ročnících gymplu mě nejvíc bavil dějepis, měli jsme skvělé profesory a jejich zápal pro historii a umění sdílet příběhy byl inspirující. 
Stejný zápal pro historii má i můj brácha. Je pro mě velkou inspirací, vlastně pořád nechápu, jak může být, tak chytrej! Umí asi 12 cizích jazyků, chodí denně do práce, píše knihy, stará se o rodinu, a ještě má smysl pro humor. Knih už vydal celou řadu a budu upřímná, nečetla jsme je všechny, protože se zabývají momenty z historie, které mi nejsou zas až tak blízké. Nedávno se máma zmínila, že společně s kamarádem pracují na komiksu, který pomůže studentům středních škol lépe pochopit historii. Wau, tak to je pecka nápad!!! Nedávno byla vydaná kniha Do švestek jsme doma , běžela jsem do luxoru a s nadšením si jí prohlížela, vedle mě stál tatínek s klukem a také si jí prohlíželi, s nadšením i to tom povídali a tatínek mu řekl, že budou Vánoce, tak ať si počká do Vánoc. Kluk začal kňourat, že to je skvělý komiks, že to nevydrží a potřebuje ho nutně teď dočíst, jinak zůstane v knihkupectví, dokud to nedočte. Tatínek povolil, vzal knihu a šli jí koupit. V dnešní digitální době je celkem unikát vidět děti, jak si čtou, o to víc mě hřeje u srdce, že brácha napsal knihu, která je nejen vtipná, má zajímavý koncept, ale děti se při jejím čtení učí nové věci.

Jogurtovač

Jogurty jsem dříve jedla hodně, byla to moje oblíbená snídaně-jogurt, muesli a ovoce. Před pár lety jsem šla na testy na intolerance potravin a zjistila, že mám nejvyšší stupeň intolerance na mléčné výrobky, lepek a soju.

Navíc jsem se konečně probrala a pochopila celkovou škodlivost cukrů a sacharidového stravování. Co mi ale zůstalo, je občasná chuť na jogurt s ovocem a přemýšlela jsem, jak uspokojit své chutě, ale zároveň nedělat zle svému tělu. 

Objevila jsem úžasný přístroj Jogurtovač od Gorenje, díky kterému si můžu doma připravit rostlinný jogurt. Příprava je jednoduchá, smíchá se rostlinné mléko, trocha rostlinného jogurtu, a to je vše. Příprava je celkem dlouhá-cca 8 hodin, ale kdo si počká, ten se dočká! Jogurt byl o něco řidčí, což je způspbeno nižším množstvím jogurtových kultur. Vyzkoušela jsem i jogurt klasický z plnotučného mléka a bílého jogurtu, a to byla pecka! Chutnal skvěle, měl úžasnou konzistenci a ani já jsem neodolala, i když byl původně pro Honzu :)!


Léky nemám ráda, mám z nich husí kůži, protože ve mně vzbuzují pocit, že jsem nemocná. Když vidím babičky krabičku na léky a její denní porci bílých tabletek, je mi z toho smutno. Zařekla jsme se, že nechci brát žádné léky, jak to jen půjde a budu se je snažit nahradit správným jídlem a doplňky stravy. Slovo detoxikace je pro mě jako magnet, jakmile se objeví nějaký nový detox přípravek, toužím po tom ho vyzkoušet. Pravidelně beru chlorelu, ale když mi nedávno došla, měla jsem chuť vyzkoušet něco nového. Brouzdala jsem na internetu a velmi mile mě překvapila BENU lékárna a její online nabízený sortiment. Nejdřív jsem si říkala, že to je asi omyl, že tam pořídím jen léky, ale opak byl pravdou. Nabízí spoustu zajímavých produktů, doplňků stravy, a to s rychlým doručením do vámi požadované lékárny. 
Nakonec vyhrál přípravek Detox Active a to díky složení, které zahrnuje vše co se vám vybaví při slovu detoxikace: chlorela, spirulina, zelený ječmen, Acai, ostropestřec a další. Při hledání detox přípravku jsem narazila na novinku s názvem Tribitor 3 fázovy blokátor sacharidů

Jak víte, zajímám se o low carb stravu, a proto jsem nemohla tento produkt přejít bez podrobného prozkoumání. Balení obsahuje 30 sáčku, 15 minut před jídlem obsahující sacharidy se jeden sáček rozmíchá ve 200ml vody a vypije. Po těch cca 15 minutách si můžete dát jídlo. Efekt je takový, že byste neměli pociťovat výkyvy hladiny cukru v krvi a mělo by dojít ke snížení glykemického indexu snědeného jídla. Často se mi stává obzvlášť večer po večeři, že dojím a do půlhodiny přijde mlsná, a to především na sladké. Když jsem si dala Tribitor před večeří, v klidu jsem se najedla a chutě na sladké se nedostavily. Nejdřív jsem si říkala, že to je jen výjimka, protože jsem měla během dne více ovoce a sladkého jsem přejedená, ale stejný pocit jsem měla i další den ráno po snídani. Nevím, jak je to možné, ale ten zázračný sáček ve mně vytěsnil chutě na sladké a mlsací nájezdy odezněly. Jsem zvědavá, co se bude dít až vše spotřebuji, jestli se chutě hned vrátí, nebo zůstanou v útlumu.

Knih o hubnutí je víc než dost a být začínající zájemce o zdravý životní styl, tak asi propadnu zoufalství, co teda mám jíst? Kterou dietu držet? Jakou knihu si koupit? Já nemám radu, odpověď, tip, který by byl účinný pro všechny, za to mám tip na zajímavou knížku s názven NeDieta, která na stravování nahlíží skrze kousání. Po úvodních stránkách, kdy autoři vysvětlují cíl této knížky, následuje kapitola, která vysvětluje hned několik důvodů, proč vlastně koušeme. Dále jsou v knížce zdůrazněny časté chyby a mýty ve stravování jako například zapíjení jídla, jezení ve spěchu a také tradiční přejídání. Po přečtení teoretické části přecházíme do praxe, která je mi velmi sympatická, protože se jedná o  ‘‘ magických ‘‘ 21 dní. Na každý den máte motivačně naučný návod k tomu, abyste dosáhli tíženého úspěchu za 21 dní. 

Dále máte na každý den tabulku, do které si napíšete počet kousnutí u každého jídla. V závěru knížky jsou uvedeny příběhy lidí, kteří si programem NeDiety prošli a změnila jim pohled na stravování. Já osobně jsem se do kousacího programu zatím nepustila, ale určitě ho brzy vyzkouším! Když jsem se nad tím u večeře zamýšlela, došlo mi, že koušu málo, jím rychle a vždy u jídla vypiju nejméně 2 velké sklenice vody. Je tedy na čase se mému kousání podívat pořádně na kloub.

Přeji klidné a co nejméně vystresované Vánoční nákupy :)!
HvF Bára


Napsat komentář