KrumLOVE part 1

Asi neznám nikoho, komu by se nelíbil Český Krumlov. Ale od spousty lidí jsem slyšela, že už ho moc nedávají přes léto, kdy jsou tam davy turistů. To chápu, ale já ho mám stejně ráda kdykoliv. Ten letní šrumec už k němu prostě nějak patří a dodává mu šťávu. Na jaře a na podzim už je to zas jiné, je tam trochu volněji a líp se dýchá. Zažila jsem tam několikrát i Silvestra a to se do města vrací zase na chvíli život. Ale třeba v únoru je tam dost mrtvo, což má ale taky něco do sebe a máte Krumlov skoro jen pro sebe. Hodně podniků je zavřených, protože si majitelé užívají volno a vydělané peníze měsíc někde v teple. Já jsem tomuhle městu, zmenšenině a roztomilejší variantě Prahy, propadla už dávno při první návštěvě s našima a pak jsem tak dlouho hledala, až jsem si konečně našla kluka z Krumlova (pravdou je, že je z Větřní, ale to neva, je to jen o 4 km dál). I když oba teď žijeme v Praze, můžu se tam vracet pravidelně a často. Za ta léta jsem si tam oblíbila několik míst, kam se ráda pokaždé vracím. Když tam někdo vždycky jede, tak mu je nadšeně doporučuju. Takže pokud si necháváte návštěvu právě na podzim, třeba se vám moje tipy budou hodit. V tomto díle vám odhalím, kam chodím ráda na různé drinky :-).  

Kam na kafe, čaj, vínko či něco silnějšího


Jedničkou mezi kavárnami je pro mě rozhodně Egon Schiele Cafe. Kafe tam mají výborný, k tomu skleničku prosecca a cítíte se skvělě, to je jedno, že je třeba 11 dopoledne :-). Co mě tam ale hlavně táhne je ten interiér a vybavení. Kombinace umění a retra. Už jednou jsem se o této kavárně rozepsala, článek najdete ZDE
Jinak se ke mně doneslo, že nový majitel rozjel i večerní až noční provoz s živou hudbou. Ještě jsem tam večer nebyla, ale nemuselo by to být špatné!
Zdroj: Facebook @egoncafe
Další dobrou kávu si koupíte v pražírně kávy Ideál. Odborníci určitě ocení vysokou kvalitu a široký výběr kávy. Sednete si jen když budete mít štěstí, interiér je dost malinký, ale o to roztomilejší. Káva s sebou taky není špatná varianta a můžete si jí vypít nedaleko u Vltavy s výhledem na hotel Růže nebo v městském parku. A doporučuju si kafe nakoupit i domů, vzpomínka na Krumlov vám tak vydrží déle. Pražírna je koused dál od centra, ale aspoň tak objevíte jiná zákoutí města.
Zdroj: Facebook @roasteryideal
Čajík si objednejte v Dobré čajovně kousek od vstupu do areálu zámku. Je to klasická čajovna. Přesně ten typ, do kterých jsem chodila už od gymplu. Vždycky tam při projíždění čajového lístku dostanu chuť vycestovat někam daleko – Vietnam, Indonésie, Indie, Nepál, Čína a tak. Sedět můžete na židličce nebo na zemi. K dispozici je i venkovní posezení. Má to tam kouzelnou atmosféru a výhled do ještě kouzelnější klášterní zahrady, kam se můžete vydat potom. 
Zdroj: www.cajovnack.cz
Na kafčo odpoledne i vínko večer se hodí taky klub Ántré, který se nachází v budově městského divadla. Je to tam milé a i díky svému umístění také trochu umělecké. Je to sice pár kroků od náměstí, ale vlastně na okraji historického centra, takže tam je klidněji a většinou volno. Občas se tam pořádají koncerty, rozhodně se tam dá strávit příjemný večer.
Zdroj: Facebook @aantree
Večer můžete zakončit sklenkou něčeho ostřejšího. Stylové místečko je třeba bar Apotheka, kde vám udělají vyhlášený gin tonic a jiné „pochutiny“. Ideální na dámskou jízdu. Je to tam takové menší, o to víc se cítíte výjimečně. Barmani drinky fakt umí, jsou vyhlášené. Atmosféru bych pojmenovala jako intimní, prostě akorát na ten pokec s holkama o životě při dobrém pití. 

Příště se těšte na moje tipy, kde se dobře najíst 🙂

Vaše Lenka

Napsat komentář