#Sledujcojim Poslední týden

Před 4. týdny jsme se s Lu potkaly v kavárně Místo a přemýšlely, jak naší Food Challenge pojmout. Nápady z nás padaly jeden za druhým, takže jsme nakonec z hodinového odpoledního kafe spolu strávily celé odpoledne. Dneškem naše Food Challenge oficiálně končí, nevím jak to má Lu, ale pro mě je to re-start a znovu uvědomění si, jak je správné stravování důležité. Je to tak, jsme to, co jíme!!!

Poslední týden byl u mě opět trochu rozlítaný a odrazilo se to i na jídle a zařazením suroviny týdne do jídelníčku. Do středy jsem byla na rodinné dovolené v Harrachově, kde bylo jídlo podřízeno hotelem a menu v místních restauracích. Snídaně jsem točila pořád to stejné, takovou moji vděčnou klasiku- vejce, okurka, semínka, černé kafe, voda a když byla chuť, dala jsem si i ovoce. Oběd jsem vynechávala z důvodu sportování, buď jsme byli na kole a nebo běhali a já to špatně snáším, když bych měla v průběhu sportování jíst. Při běhu nejí asi většina lidí, ale já mám problém i na kole. Kdybych si dala oběd, tak by mi pak bylo blbě od žaludku, takže jsem se dobíjela černým kafem a měla sebou ořechy. Na večeři už jsem se polepšila, střídala jsem rybu ze zeleninou a nebo salát. Po předchozím týdnu, kdy jsem si už připadala méně provinile se svými požadavky na úpravu jídel, jsem se zase vrátila zpět. Harrachov je holt menší město a na takové trouble makery jako já nejsou zvyklí. No nějak jsem to zvádla a ve středu po snídani jsem už byla na cestě zpět do Prahy.

Honza onemocněl, takže jsem ve středu odpoledne byla doma, vařila, pekla a trochu pracovala, přeci jen po dovolené se mailbox docela nafouknul. Honzovi nebylo dobře od žaludku, tak jsem řešila co mu uvařit a využila surovinu týdne- mrkev a udělala mrkvové pyré s kokosovým mlékem. Mrkvové orgie pokračovaly a upekla jsem mrkvové sušenky a myslím, že se fakt povedly :)!

Zbytek týdne jsem se snažila myslet na to, abych nejedla blbosti, nevynechávala jídlo a jedla mrkev, ale byl to celkem ambiciozní cíl. Ve čtvrtek jsem měla s kamarádkama posvatební piknik a měla jsem prosecca víc než bych měla, takže pátek mi nebylo zrovna do spěvu a žaludek jsem měla jak na vodě.

Musím říct, že mě ze začátku stresovalo, mít surovinu týdne, kterou mi vybere někdo jiný, ale nakonec to bylo super! Já osobně špěnát a mrkev moc nejím, teda špenát syrový v salátu, ale mrkev skoro vůbec. Během týdne jsem jí zařadila a vymyslela super kombinace, mrkev s kokosovým mlékem je top! A sušenky sklidily úspěch i u lidí, co na zdravé jídlo nejsou zvyklí a říkali, že super :)!

Celková výzva mě utvrdila v tom, že mít parťáka je úplně něco jiného, než si výzvu vymýšlet sama. Je to zodpovědnost, svědomí a nechcete toho druhého zklamat. Ze začátku byla motivace velká, mé klasické růžové brýle a nakonec jsem nebya tak akční co se týče vaření a příspěvků, ale i tak jsem spokojená.

A jak dál? No nakoplo mě to k tomu, že bych chtěla pokračovat s články shrnující můj týden a to nejen z pohledu jídla. Mě osobně baví číst blogy ostatních o tom, jaký měly týden, co dělali, motivovat se a inspirovat. Nejsem žádná celebrita, co obráží večírky a bude mít každý den něco cool na sdílení, možná to bude někdy uťáplé, nudné, ale to jsem já a můj život a třeba vás některé střípky z něj budou inspirovat.

Takže od příštího týdne se můžete těšit na nový článkový seriál s názvem: #Sledujcodelam.

No a další nakopnutí v pořadí je mé druhé Whole30, se kterým bych chtěla začít od 6.8 a najet na poctivý režim. Ne že bych teď nějak extra hřešila, ale povolila jsem celkem dost v plánování jídel, časté začazování kombinací jídel nasladko, alkohol a ať chci nebo ne, cítím to. Tělo je chytré a dává mi signály, že je na čase být zase striktní, což ale neznamená si něco upírat, ba naopak!

Takže milé holky ve formě, kdo dotoho půjdete se mnou :)?

#Whole30sHvF Startuje 6.8 :)!!!

Mějte fajn týden!

HvF Bára

Napsat komentář