#Sledujcojim 2.týden

Letí to, je neděle večer a sepisuji shrnutí 2.týdne naší společné food challenge s Lu Gregorovou. Zamýšlela jsem se nad tím, co vlastně o celém týdnu budu psát, prototože moje jídelní morálka byla dost hrozná a nějaká pravidla a surovina týdne?! Kdepak Báro, tenhle týden se nemáš čím chlubit. Ale i to je život, ne vždy jde vše podle představ a je potřeba si to umět přiznat.
V pondělí jsem byla ještě plná elánu a těšila se, jak vymyslím nějaká super jídla ze špenátu. K pozdnímu obědu jsem si připravila tento super talíř, kde byl podklad špenát s rukolou. Další den jsem odlétala na 4 dny na služební cestu do Barcelony a netušila jsem, jaký to tam bude s jídlem boj.
V úterý jsem si jídlo ještě mohla až do večeře sama ovlivnit, takže jsem si vzala snídani do letadla v krabičce a pozdní oběd jsem dojídala z krabičky na hotelovém pokoji. Přijde mi to vždycky úsměvné, sedím v krásném hotelu v centru Barcelony a jím plastovým příborem salát z Prahy :)!  Večer jsme měli jako teambuilding společně vaření a dělali jsme španělské Tapas. Z předkrmů jsem si vždycky vybrala co můžu jíst, ale špenát nikde nebyl. No a hlavní jídlo byl výběr masa a ryb, takže jsem ochutnala nabídku místního moře.
Hotelové snídaně byly úžasné, vaječná omeleta, uzený losos, zelenina, trocha ořechů a výborná černá káva. Oběd jsme měli na terase hotelu a byl to mix španělských specialit, byla jsme zase za rejpala a vybírala si, co zapadá do mých Whole30 zásad, ale když jsem zjistila, že tam nic není, tak jsem “porušila“ pravidla a dala si humus a rajčatovou směs z bruschet. 
Večeře byla ve fotbalovém duchu, byli  jsme v klasickém pivním podniku, kde jsme hltali fotbalový zápas Anglie vs. Chorvatsko a před sebou měli španělské talíře. Jamon – španělská šunka nikdy nezklame, zeleninu jsem taky vždycky ulovila, takže jsem s večeří neměla problém.
Další dny se nesly v podobném duchu, snídaně dle mého výběrů a Whole30 pravidel, u obědů a večeří jsem se snažila o výběr jídel, co nejvíce v souladu s Whole30.
Víkend už byl v mé režii, hezky v klidu doma a konečně přišla řada i na špenát. Když jsem přijela v pátek domů, Honza pro mě uvařil večeři (to čerstvé manželství má své výhody :)) a to batáty se špenátem, zeleninou a ořechy. Bylo to přesně to, co jsem potřebovala – jednoduché + chutné jídlo.
V neděli jsme se byli dopoledne proběhnout a k obědu jsme si udělali náš oblíbený power talíř – špenát, avokádo, rajče, okurka, sušené rajče, španělská šunka a pekanové ořechy. Odpoledne nás čekala narozeninová oslava neteře spojená s grilováním a tak jsme si dali výborně naložené maso.
Týden to byl nabitý, služební cesta do Barcelony, víkendová oslava narozenin, jídlo z krabiček na cestách, ale ten příští nebude o nic klidnější. Čeká mě další služební cesta tentokrát do Holandska a pak odjezd na rodinnou dovolenou do Harachova.
Nebudu lhát, když jsem se rozmýšlela nad surovinou týdne, tak jsem se snažila takticky zvolit něco s čím nebudu mít na služební cestě a nadcházející dovolené problém. 
Mým černým surovinovým koněm na 3.týden food challenge je moje oblíbené avokádo.
Tak co Lu, hecneme to a uděláme si avokádové orgie :)?

Napsat komentář