223 kroků

Asi si říkáte, proč 223 kroků. Dozvíte se to vzápětí. Chci tím říct, že někdy jsou dobré věci opravdu blízko a stačí se jen rozhlédnout a mít oči, mysl a srdce otevřené.
Věřím na osud. Můj kluk říká, že je to blbost, ale já si myslím, že ne. Lidi, věci, zážitky a situace, které nám přichází do cesty, to není jen tak. Něco vám dají, něco vám třeba i vezmou, ale má to určitě pádný důvod.

Tak já vám popíšu něco z mého života. Před dvěma lety jsem se z Anděla přestěhovala na Klamovku. To je ale dálka, co? Nějak krátce po přesunu jsem shodou okolností (osud!) na Instagramu zaregistrovala tehdy nové jógové studio Namastery. Strašně tam všichni začali chodit a vypadalo to na fotkách moc pěkně. Chvíli jsem to ignorovala, protože jsem si myslela, že to bude bůhví kde. Pak mi to nějak nedalo, podívala jsem se na adresu a zjistila, že to je asi tak 223 kroků od našeho domu (jednou jsem to fakt krokovala). No a tak jsem tam prostě zašla a žasla. To místo, kde dřív býval malý klášter a nyní je vkusně zrekonstruované, mě fakt dostalo. Jednoduchost, čistota a klid. Celkově moc příjemná energie. Určitě i díky lidem, kteří ji tomu studiu dodávají, v čele s majitelkou Bárou. Slovo zlatíčko normálně vůbec nepoužívám, ale když si na ni vzpomenu, tak mě hned napadne.

Takže jsem si rovnou koupila permanentku a začala pravidelně docházet. Co vám budu povídat, je to tam boží. Lekce střídám podle nálady a nepřestává mě to bavit. Už jsem tam byla dokonce jednou i na masáži a na druhou se chystám. Mám ráda tu namasterskou vyklidněnost a povídání s lidmi po lekcích. Člověk probere a dozví se leccos. Často dojde řada na různé názory, postoje a techniky všeho možného. Točí se to hlavně okolo zdravého (vlastně i nezdravého) životního stylu a jak se mít líp (rozuměj žít kvalitněji). A tak jsem se taky dostala ke značce Ecce Vita.

Tu má zase na svědomí Bářina maminka Iveta. Je propagátorkou kvalitních potravinových doplňků a využití síly bylin v léčbě a řešení problémů. Svými odbornými znalostmi a vřelým přístupem dává lidem možnost nahlédnout pod pokličku ajurvédských přípravků, postupů a dalších přírodních produktů k jídlu, pití i mytí.

Protože do Ecce Vity je to z Namastery asi tři schody, byla moje cesta tam dost rychlá a krátká. I když nejsem typický eko bio člověk, tak mě to ale tímto směrem silně táhne.
Čaj Tulsi v hrníčku Ema Mamisu

Ráda se mám ráda a baví mě hýčkat moje tělo i mysl. Tak jsem si postupně začala dělat v Ecce Vitě radosti. Třeba pleťovou maskou Tarika nebo čaji Tulsi. A tak když jsem se chtěla poradit ohledně jarní očisty, bylo mi jasné, na koho se obrátím. Ujala se mě sympatická Ivana a dopodrobna se mnou probrala moje požadavky a očekávání. Chtěla jsem se tak nějak na jaře odlehčit a pročistit. Jako hříšný člověk města pražského se nedokážu úplně najednou vzdát všech neřestí, ale zkusila jsem to. První, co jsem omezila, byla káva a mléčné výrobky. Logicky je z kola venku káva s mlékem, na což jsem si kupodivu zvykla a černý kafe už zůstane černý. V lednici se teď potkává spíš mandlové mléko s rýžovým. Sýru občas neodolám, ale snažím se krotit. Kofeinu jsem si tedy naordinovala jeden hrnek denně a druhý si kompenzuji maccacinem, lahodnou bylinnou kávou ze superpotravin s vysokým obsahem vitamínů a minerálů, která obsahuje Macu, kakaový prášek, kokosový cukr a vanilkové aroma. Do ranního smoothie či kaše přidávám antioxidační mixsměs plodů obsahující řadu významných antioxidantů, která voní i chutná skvěle, že bych si jí do pusy sypala klidně samotnou. Dostala jsem tip také na přírodní šťávu z listů AloeVera obsahující více než 200 vitaminů, minerálních látek, aminokyselin, trávicích enzymů a dalších zdraví prospěšných látek. Tu piju také ráno, prostě ji jen přidám do skleničky s vodou a doplním hned tekutiny.

Antioxidační mix a Terapie sdílením od Ester a Josefiny k snídani

Gró všech přípravků, které teď užívám, ale tvoří kapky Helmstop a byliny v kapslích Triphala. Kapky jsou vlastně tinktura ze zahuštěných bylinných koncentrátů pro podporu imunitního systému, trávení, detox a silný antioxidant. Kapu je ráno a večer a k tomu před spaním tři tobolky detoxikační směsi tří bylin Triphala, které má smysl užívat jedině delší dobu. Celá kůra trvá 80 dní a pročišťuje a omlazuje organismus. 

Občas si připadám jako bába bylinkářka, ale vlastně se nejvíc těším, až mi to všechno dojde a budu moct zase zajít do oázy Ecce Vita pro další poklady. Jsem moc ráda, že mě osud zavál na Klamovku a já tam našla útočiště před rychlým tempem velkoměsta a cestu zpátky k přírodě a sama sobě.
Z čajů Tulsi mám nejradši Sladkou růži, úžasně voní!!!
Musím říct, že se subjektivně cítím lépe. I když asi nevážím méně, tak si připadám lehčí a o tom asi očista má být. Každopádně nejsem dokonalá a můj největší nepřítel, se kterým bojuji, je moje vůle. Vím, na čem bych měla a chci ještě zapracovat. Je to třeba „chodit dřív spát“ a „pít víc vody denně“. Mám taky ráda dobré víno. Alkohol se samozřejmě s pročištěním těla moc nekamarádí, ale v Ecce Vitě mě zaujalo bio víno, na které asi časem dojde. Abstinentka ze mě nikdy nebude a sklenička občas nevadí, naopak. A tak tedy bojuji dál. Po malých krůčcích. Bojuji za čistější já. Hlavně to chce ale čistou hlavu, což je v dnešní době docela nelehký úkol. Někdy moc přemýšlíme nad minulostí, kterou už nelze změnit, místo toho, abychom si užívali přítomnost. Co se týče budoucnosti, tak tam jsou karty rozdané osudem. Nebo ne? Co myslíte?

Namaste(ry)

Yesterday is History,
Tomorrow is a Mystery,
But Today is a Gift.
That is why it is called the Present.

Napsat komentář