Konečně jsem vyzkoušela surfování!


Když mi bylo 15, slíbila jsem sama sobě, že se jednou podívám na Havaj a budu tam surfovat. Zanedlouho mi bude 30 a na Havaji jsem ještě nebyla, ale surfování jsem už stihla. O indoor surfování jsem věděla už delší dobu, ale přišlo mi to takové zvláštní, neúplné. Nevěřila jsem tomu, že mi to dá opravdový surfovací zážitek. Byla jsem v posledních týdnech hodně na cestách, na dovolené s mamkou a neteří u moře a chtěla jsem něčím Honzovi udělat radost, překvapit ho. Napadla mě právě Surf Arena  v Praze, užít si společný zážitek a vynahradit Honzovi aspoň trochu, to, že s námi u moře nebyl.

Chtěla jsem se nechat překvapit, tak jsem se jen podívala na adresu, zabalila nám oběma plavky, ručníky a vyrazili jsme směr Letňany. Je to kousek od nákupního centra Letňany, takže po surfování můžete vyrazit na nákupy. Když jsme přišli dovnitř překvapilo mě, jak je to uvnitř prostorné. Recepce sousedí s barem, kde si kromě kávy a dortíku, můžete dát i teplé jídlo. Před sebou máte divadelní představení v podobě před vámi surfujících lidí, sedíte v hledišti a jediný rozdíl je ten, že surfující herci jsou za skleněnou oponou.

Na chvíli jsme si sedli a užívali si nervozitu před naší surfařskou premiérou, nemohli jsme se dočkat. Za chvilku si nás všechny zavolali, bylo nás 8 a řekli nám základní pravidla ohledně bezpečnosti a techniky jízdy. No upřímně jsem se trochu vyděsila, netušila jsem, že je tolik věcí, co si musím pamatovat. Vybrali jsme si neopreny a šli jsme se do šatny převléct. Vystřídali jsme se s předchozí surfařskou partou, trenér si nás vyzvedl a šli jsme na to. Trenéry jsme měli dva, na každého byli 4 lidi, což bylo tak akorát. Prvních 30 minut jsme se věnovali jízdě na pěnovém body boardu a vypadalo to mnohem jednodušší, než to skutečně bylo. Když jsem šla na svou první jízdu, říkala jsem si, že to bude v pohodě, jsem sportovec a mám (snad) všeobecné nadání na všechny sporty, opak byl pravdou. Připadala jsem si jako pitomec, vůbec mi to nešlo a hned jsem spadla, udělala asi 10 kotrmelců a vlna mě vynesla nahoru ani nevím jak. Asi po pátém pokusu jsem se na body boardu udržela a instruktor už nám ukázoval další level, jízdu na kolenou a různé finty. No, jelikož mi dělalo problém jen samotný přesun z lehu na kolena, tak jsem finty raději vynechala. Pomalu jsem se do toho dostávala, ale bohužel už uplynula první půlhodina a my jsme boardy odložili a vrhli se na surf. Klíčové bylo vzpomenout si, kterou nohou jezdím dopředu na snowboardu a v tu chvíli jsem si samozřejmě nemohla vzpomenout. Na prkně jsem stála naposledy tak před 5 lety, poslední roky lyžuju, takže jsem samozřejmě zvolila tu druhou nohu.
Nejdřív jsme se na prkno postavili a instruktor nás držel za ruku a radil nám, jak to vybalancovat, kam dát ruku, přenést váhu a pomalu nás držel méně a méně. Pak si vzal prkno a šel za námi na vodu a jezdili jsme spolu. Tím, že jsem na první jízdy měla vpředu druhou nohu, jsem se vůbec necítila pohodlně, připadala jsem si jak úplný antitalent. Na další jízdy jsem si nohy vyměnila a hned to šlo lépe, připadala jsem si stabilnější a víc vnímala své tělo. Nebylo to úplně hrozné, ale myslím si, že lidi sedící před námi v surfařské kavárně, si museli říkat, bože to je kopyto. Dalších 30 minut uběhlo snad ještě rychleji než těch prvních 30 a byl tady konec mé surfařské premiéry. Na závěr jsme si užili jízdu po zádech po vlně až nahoru.

Byl to zážitek, mnohem větší, emotivnější, adrenalinovější než jsem čekala. Někdy hodina trvá neskutečně dlouho, někdy to uteče rychle. Můj surfařský zážitek utekl super rychle a hodina mi rozhodně nestačila. Potřebuji si dokázat, že ty všechny triky a finty taky zvládnu, a to znamená jediné, do Surf Areny se musím vrátit a to brzy.

Napsat komentář