Wellness není jen vířivka!

photo by @biolage
Když se řekne wellness, naběhne mi hned představa nějakého víkendového pobytu pro dva ze Slevomatu, kde máte v ceně 2 noci se snídaní, dvakrát saunu, jednou bazén, masáž a volný vstup do vířivky. Wellness vlastně znamená mít se dobře, něco si dopřát. Uvolnit se a zrelaxovat. Na to pobyty nepotřebuju. Do sauny a na masáž si můžu zajít, kdy chci a taky to dělám. Co jsem ale do teď moc neřešila, je wellness u kadeřnice. To byla pro mě zatím neznámá.

photo by @biolage
V životě jsem vystřídala několik kadeřnic a nikdy jsem neřešila, čím mi myjí hlavu a co mi na ní vlastně patlají. Vždycky jsem si vybírala salony celkem na úrovni (ale zase žádnou snobárnu, to ne), tak jsem k nim měla důvěru. Neřešila jsem značku, ani jsem se neptala na přírodní původ. Ale stejně jako mi v Nike začalo záležet na tom, v jakých botech běhám, tak teď v L´Oréal víc přemýšlím o tom, jak vlasům udělat dobře. Přičuchla (doslova) jsem blíž ke značce Biolage R.A.W., což je na trhu celkem novinka. Jak se o ní dozvídám víc a víc informací, víc a víc jí propadám. Jsem totiž jasná cílovka. Snažím se nejíst blbě, sportuju a celkově se zajímám o zdravý životní styl. Lákají mě i kouzelné lahvičky přírodní kosmetiky, i když to znamená, že si za ně trochu připlatím. Vím, že kupuju něco kvalitnějšího, bez zatěžujících silikonů a parabenů. Když si člověk dává záležet na tom, čím krmí tělo, mělo by ho zajímat i to, co dává pleti a vlasům. To se logicky doplňuje.

photo by @greencook

No ale zpátky do kadeřnictví. Jak jsem jich už dost v rámci své nové pracovní pozice navštívila, tak mě nic nenadchne víc, než elegantně a minimalisticky zařízený salon, kde majitelce v žilách koluje přírodní šampon. Klientela se samozřejmě ráda nechává hýčkat a o přírodní kosmetiku se taky zajímá. Tyhle salony znamenají wellness pro vaše vlasy, hlavu i mysl. Používá se tady to nejlepší z přírody pro vaše vlasy, bez všech těch umělotin. Dostáváte téměř stoprocentní natůr. Kromě šamponů a kondicionérů se můžete těšit na jílové masky a oleje, které dělají téměř zázraky. Unaveným, zesláblým, zaprášeným vlasům městské ženy vdechnou doslova nový život.

photo by @biolage

Masky se nechávají působit až deset minut, ve kterých vám kadeřnice může udělat masáž hlavy, což je totální blaho. Já jsem to zažila kdysy dávno v jednom lepším salonu, kam chodily holky z práce. Šla jsem to tam jen vyzkoušet. Dostala jsem masáž hlavy a byl to takový zážitek, že na to nemůžu dodnes zapomenout, jak to bylo dobrý. Už několik let jsem ale věrná mojí smíchovské Ivetce ze salonu Hair Boom, kterou bych neměnila ani za nic. Už toho o sobě víme fakt hodně a jsem ráda, že jsem v ní našla spřízněnou duši, které svou drahocennou hlavičku můžu bez obav odevzdat. Masáže nedělá, ale třeba jí k tomu přemluvím, já bych si za to klidně připlatila. Chodím do kadeřnictví totiž hrozně ráda, vždycky se na návštěvu těším a beru to jako formu odpočinku.

photo by @biolage

Myslím si, že by se mělo stát větším standardem, že kadeřnický salon je pro ženu místo, kde má chvíli jen sama pro sebe, nechává se dělat krásnější a prostě si nerušeně lebedí. Vždyť už teď běžně můžeme závidět klukům jejich barber shopy, kde dostanou super servis vyvoněnou kosmetikou od nabušenýho borce a k tomu ještě doutník a panáka. Já chci taky! Ne nabušenýho borce a panáka, to mam doma :D, ale na výběr přírodní kosmetiku, která pohladí, masáž a třeba jenom skleničku vody. Stačí málo a budeme si připadat jako královny. Taky to teda v kadeřnictví může hezky vonět a hrát tam hezká muzika. Vždyť to nic nestojí.

photo by @biolage

No, a když už tedy nějakou tu přírodní vlasovou kosmetiku, tak Biolage R.A.W. Zkratka znamená REAL, AUTHENTIC a WHOLESOME. Opravdová, autentická a blahodárná vlasová péče. Najdete v ní takové ingredience jako lusk guinoy, med, kokosový olej, kaolínový jíl, yuccu, goji, koriandrový olej, černý sezam, grepfruit nebo kiwi. Navíc obaly jsou z recyklovaného plastu a obsah je z 99% biologicky odbouratelný. Lahvičky vypadají jako smoothie, tak bacha, abyste je třeba omylem nevypily, při pohledu na ně se vám určitě začnou zbíhat sliny. Já jsem vše zkoušela na své hlavě a fakt je to úplně o něčem jiném. Zažívám doma vždycky takové mikrowellness, strašně krásně to voní. Na výběr je zatím ze tří řad: NOURISH pro suché, mdlé vlasy, RECOVER pro namáhané, zcitlivělé vlasy a UPLIFT pro zplihlé, jemné vlasy.

photo by @biolage

Pokud byste taky chtěly vyzkoušet, poptejte se u své kadeřnice, vyhledejte si nejbližší Biolage R.A.W. salon TADY nebo mrkněte na stránky Notino.cz.

Nebo si o pár produktů můžeme zasoutěžit, měly byste zájem? Pište do komentářů!

Napsat komentář