#HVFlistopadu

Klobouček! Skoro by se chtělo napsat, že naše Holka ve formě měsíce listopadu je železná lady :-). Bára má náš obdiv, rok 2017 byl pro ní po sportovní stránce hodně úspěšný. Pro nás to je obrovská motivace. A pro vás?
Ahoj, já jsem Bára a ráda bych se podělila o svůj příběh a nekoho tím třeba motivovala nebo povzbudila.
Zamilovala jsem si totiž extrémní překážkové běhy. O co se jedná? Já to před rokem jen zhruba tušila a zkratka ocr (což je anglické označení těchto závodů – Obstacle course race), mi nic neříkala.
Vždycky jsem hodně sportovala a udržovala se v dobré kondici. Ať už díky sportovní škole nebo sportům, co jsem dělala. Z předchozího vrcholového sportu mi také zůstala nějaká fyzička, která se mi teď náramně hodila, jen jsem jí musela trochu probudit. 


O co se tedy jedná? Jsou to běžecké závody v přírodě, na kterých překonáváte nejrůznější překážky. Takové závody prověří vaši sílu, vytrvalost, obratnost, balanc, úchop, ale i paměť a správné uvažování. Někdy je i překážkou jen samotné počasí a terén nebo vaše hlava. Stále jsou to ale běžecké závody, a tak jsem i já musela obout tenisky a po delší době pravidelně vyběhnout. Mám tak dobrou motivaci, když si vzpomenu na černou sjezdovku, která bývá často součástí tratě 🙂 


Ale to není všechno. Nejen, že jsou tyhle závody komplexní, ale mají i speciální atmosféru, díky které se budete chtít stále vracet. Když dokončíte závod, o kterém si myslíte, že je sakra náročný, budete ten pocit v cíli chtít zažít znova a znova. Výhodou těchto závodů je, že nejsou určeny jen pro top sportovce, co jedou na čas, ale celou širokou veřejnost s cílem se zvednout z gauče a udělat něco pro sebe. Na závodech potkávám velké skupiny lidí, kteří si jdou prostě jen užít den spolu a nemusí u toho sedět někde u televize s pytlíkem brambůrek.


Já si chtěla původně tenhle typ závodu jen vyzkoušet pro zajímavost, no a je z toho celá sezóna, na jejímž konci jsem se nominovala na Mistrovství Evropy 2018. Taky jsem běžela 28 km závod, o kterém jsem si celou dobu myslela, že to byl hodně blbej nápad. Ale dala jsem to, i když jsem měla naběháno dohromady km, jako měl ten závod. Tady zjistíte, že ve skutečnosti jste mnohem silnější, než si myslíte. 
Nemusí být proto vaším cílem žádné mistrovství (mým to také není), ale jen to, vystoupit ze své komfortní zóny a překonat sám sebe. Uvidíte, že to je pocit k nezaplacení. Prvním krokem tak může být zvednout se z toho gauče, ať už poprvé, nebo několikrát týdně. Já se i díky tomu zmenšila o dvě velikosti, mám o 11 kg míň a celkově změnila životosprávu. Tak to zkuste taky:)

Napsat komentář