A opět stěhování, kam to bude tentokrát ?

Život je stejně skvělý! Někdy je to boj, jsou dny, kdy bych nejraději žila život někoho jiného, někdy bych chtěla být někdo jiný. Naštěstí se pak vždy objeví moment, kdy si uvědomím, jak se mám báječně, život je úžasnej a jsem ten nejštastnější člověk na světě. Poslední měsíc byl psychicky a emočně náročný, spousta nejistoty a čekání týkající se práce, což ovlivňovalo osobní život, ale nakonec to dopadlo dobře, ba dokonce nad mé očekávání.


Práci mám, Honzu taky (nemá to se mnou chudák poslední měsíce jednoduché) stěhuji se do nové země, nového města, za novým jazykem, novou kulturou…

Můj nový domov se jmenuje Berlín.
Ještě před měsícem by mě ani ve snu nenapadlo, že se budu stěhovat, byla jsem v Holandsku necelých 15 měsíců, pořád jsem si ještě zvykala a přemýšlela jak vyřešit osobní život, abysme byli s Honzou zase spolu. Pak se to všechno zamotalo, změny ve firmě, spousta rozhodování, určování priorit, nové pracovní příležitosti a já se rozhodla, že využiji své flexibility a odhalím krásy Berlína. Bylo to celkem psycho, protože ještě 2 hodiny před odletem na dovolenou na Kubu, jsem nevěděla, co se mnou bude, co budu dělat a kde budu žít. Pracovní nabídku jsem dostala hodinu před boardingem do letadla, takže jsem vše řešila z telefonu a 15 minut před nástupem do letadla nabídku přijala. Jaká úleva-odletět na dovolenou s klidným pocitem, že mám práci, natěšená, že se stěhuji do nové země a nemuset se stresovat tím, co bude až se vrátím.

Některá rozhodnutí v životě jsou těžší, jiná jednodušší, nejtěžší jsou ta rozhddnutí, která ovlivní váš osobní život. V Holandsku jsem byla sama, bez Honzy a poslední měsíce to na mě začalo padat, byla jsem bez nálady, chtěla být s Honzou, chyběla mi jeho opora a přemýšlela jsem, jak to budeme řešit. O pár měsíců později, jsem byla opět postavena před rozhodnutí, přijmout skvělou pracovní nabídku v nové zemi a nebo opustit Nike a vrátit se zpět do Prahy za Honzou. Rozhodnutí jsem měnila každý den, denně jsem to řešila s Honzou, rodinou a hlavně sama se sebou. Co vlastně Bára chce? Co jí dělá štastnou?
Vím kdo mě dělá štastnou, je to jednoznačně Honza, ale také když se ráno probudím a jdu s úsměvem na rtech do práce, která mě baví a naplňuje. Nakonec jsem usoudila, že takovou pracovní nabídku nedostávám každý den a vnitřně jsem cítila, že to bude ono. Mohla jsem tak za podpory Honzy využít své flexibility a nabídku jsem se rozhodla přijmout. Samozřejmě to ovlivňuje náš vztah s Honzou a budeme stále od sebe, ale oproti Holandsku je to rozhodně posun k lepšímu. Z Berlína do Prahy je to autem cca 3.5 hodiny a budeme mnohem flexibilnjěší a na víkendy budu jezdit do Prahy. Roshe (kocour) je s tím také v pohodě, už se těší na výlety za Berlínskýma kočkama J!
Rodina se také těší, že budu blíže Praze a budou moci jezdit na víkendy na kari wurst a navštěvovat hipsterské kavárny.


Hrozně se těším na změnu, ale zároveň mám i obavy, jak se mi tam bude líbit. Německo nebylo nikdy na mém listu zemí, kde bych jednou chtěla žít. Doteď mám husí kůži, když si vzpomenu na hodin dějepisu a ty hrůzy o Hitlerovi. Musím se od toho odprostit a snažit se vplout do nové země s pozitivním přístupem a náladou. Stěhovat bych se měla začátkem prosince, což je nakonec docela dobré načasování. Pracovně je prosinec vždycky klidnější, bude dost času poznat můj tým lidí, rozkoukat se po městě a najít si bydlení.
Přečetla jsem si o Berlíně spoustu článku a zkušenosti lidí, kteří tam žijí a myslím si, že se mi tam bude líbít a věřím, že Honza s Roshíkem se take brzy přistěhují za mnou.

Uvidíme jak se poperu s jazykem, v práci budu mluvit anglicky, ale netuším, jak jsou na tom lidé na ulicích, v kavárnách, v obchodech, jestli se se všemi anglicky domluvím. Německy se učit určitě budu, už mám dokonce domluvený jazykový kurz, tak se těším, že si připomenu “Heute haben wir Deutch“ a hodiny němčiny na základce s paní učitelkou Rakušanovou.
Pokud máte někdo nějaké tipy, rady, zkušenosti z Berlína, budu moc ráda, když se o ně se mnou podělíte. Napiště mi do komentáře pod článek a nebo mi můžete poslat email na: holkyveforme@gmail.com
Ohledně mého Holandského života jsem moc sdílná nebyla a to hlavně proto, že jsem žila na malém městě a byla celkem zaprděnec J. Nikam jsem nechodila a pendlovala mezi prací a CrossFit boxem, s odchodem do Berlína to chci změnit. Berlín nabízí nekonečné množství aktivit, míst, událostí, různorodých akcí a já se chci zase vrátit do rušného městkého života a pořadně si to užít.


Takže od prosince se můžete těšit na nával Berlínských fotek, článků a hashtag se změní z #barainholland na #barainberlin J!
Držte mi palce!
3…2…1…Berlíne těš se J!

Bára

Napsat komentář