Proč byste měli mít rádi podzim?


Hodně lidí si na podzim stěžuje, opěvuje léto, začíná trpět podzimními depresemi, obklopovat se sladkými dortíčky a přemýšlet, jak zhubnout do příští plavkové sezony. Rozhodla jsem se nenechat se strhnout davem a na podzimu najít i něco pozitivního, protože léto přijde za půl roku, do plavek stejně nezhubnu a depresi můžu mít bez problému i v červenci.

 Podzim je náhodou fajn, z těchto několik málo týdnů v roce byste si měli odnést to nejlepší. Dejte podzimu šanci tak jako já, protože těchto 10 věci za to opravdu stojí!
1.     Teplota akorát: V létě každý brblá, jak se potí a je mu vedro, v zimě nám jde pára od pusy a mrznou nám konečky prstů, ale na podzim? Značka ideál! Nemusíte řešit, jak vypadají vaše stehna v šortkách a jestli jste dostatečně opálení, šortky totiž k podzimu nepatří. Ted je ideální doba na džíny, kožené bundy, svetříky, kabátky… můžete okouzlit a upoutat pozornost šmrncovními outfity tak toho využijte!

2.     Vánoce jsou ještě daleko: nevím jak vás, ale mě vánoční šílenství unavuje. Všude samé vánoční výzdoby, koledy, lákadla na dárky…čím více se Vánoce blíží, tím je toho všude více…Těším se, že až budu mít děti a budu to zase více prožívat, ale teď je to pro mě spíše stresující. Proto mám ráda podzim, kdy je ještě Vánoční šílenství v zárodku a v klidu můžete procházet městem a nakupovat bez potkávání Santa Clausů a vánočního cukroví.

3.     Dýňová sezona: Ano je to tak, chceš být in, musíš milovat dýni, jíst všechno z dýně a postovat domací pumkin muffin výtvory na svůj Instagram. Já asi zatím plně IN nejsem (dýňové muffiny mám stále ve svém kuchařském To do listu) ale dýně mě baví. Respektive, baví mě jí jíst, nejradši asi ve formě polévky a nebo upečenou na čerstvém salátu. Buďte IN a jezte dýni!


4.     Podzimní běhání: I když poslední dobou více cvičím, než běhám, jakmile začal podzim běhání mě baví čím dál tím víc. Rána ještě nejsou tak chladná a není tma a není tak těžké se dokopat. Běžet podzimním lesem s pestrobarevným listím je pro mě uklidňující a nabíjející. Nemusíte mít na sobě ještě tolik vrstev oblečení a rukavice s čepicí jsou také zatím zbytečné.

5.     Vinobraní: Letos mě oslavy vína minuly, do Čech jsem se teď moc nedostala a v Holandsku to moc nefrčí. Když jsme viděla na Instagramu fotky kamarádu ze slavností vína, bylo mi to líto. Ne kvůli vínu, ale kvůli přátelům, protože tyhle společné akce bývají vždycky ty nej!

6.     Svíčky: Nejsem vyloženě romantik, ale podzimní večer pod dekou s plápolající svíčkou obměkčí každého. Svíčky mám doma jako dekorace a málokdy je využívám, ale právě podzimní večery mě inspirují k jejich zapálení.

7.     Lenost povolena: V letních měsících si připadáme provinile, když je venku krásně my jsme doma a koukáme na film, ale na podzim?! Kdo by byl venku když je sychravo a prší?! Jen někdy, výjimečně a zcela z donucení. Teď se můžu s klidem na duši doma rozvalit na gauč pod deku a konečně shlédnout Hru o Trůny, protože jinak bych vtipy typu Winter is coming a Red wedding stále nechápala J!

8.     Čas na dovolenu: Loni jsme poprvé vyrazili na dovolenou na podzim a bylo to nejlepší rozhodnutí. Je to skvěle načasované, protože vás podzimní deprese nestihne zasáhnout a vy se vrátíte zrelaxovaní a nabití energií, krásně opálené tělo a nové závisti chtivé album na Facebooku je příjemný bonus. Letos jsme zvolili Kubu, před pár týdny to bylo napínavé kvůli řádícímu hurikánu, ale vše se zdá být v pořádku a my po večerech doháníme španělštinu a těšíme se pravé Kubánské mojito.

9.     Čtení knih: Nikdy jsem nebyla velký čtenář, asi je to tím, že jsem od malička byla na tenise, nebo někde běhala a na čtení prostě nezbyl čas. Teď mě knížky baví čím dál víc, ale mnohdy si je nakoupím, samozřejmě vyfotím se super healthy snídaní na instagram J, a na čtení nemám náladu. Na podzim je to jiné, tím, že člověk tráví víc času doma a potřebuje najít důvod pro zachumlání se pod deku, čtu více a baví mě to. Nevím proč, ale dopadají na mě i jakési vzdělávací manýry, což se odráží i ve výběru knížek. Vybírám si tak knížky, kde se můžu něco dozvědět a naučit.


10.  Západy slunce: Taky jste si všimly toho jak je Instagram plný fotek západu slunce? No má to svůj důvod, ty podzimní západy slunce jsou ty nejkrásnější a nejromantičtější. Barevné nebe působí magickým dojmem a každý přitom pookřeje. Takže pokud máte doma tvrďáka, který zrovna romantikou neoplývá, věřte tomu, že procházka při západu slunce ho jednoznačně obměkčí.

Napsat komentář