8848

Tolik metrů měří nejvyšší hora světa. A vy jí můžete zdolat i v Čechách. Přesněji v těch jižních. Léto je skoro tady a s ním i hezké počasí. Pokud už si plánujete nějaké výlety na teplé víkendy, dovolenou nebo prázdniny, můžete si je zpestřit výstupem na Šumavský Everest.

Psala jsem o nem už jeden článek, ale tenkrát jsem vyběhla jen na Knížecí stolec a tím moje pouť skončila. Letos jsem se rozhodla to vzít vážně a zdolat všech 8 vrcholů, které součtem nadmořských výšek dávají dohromady ten opravdový Everest.

Přívoz v Horní Plané, 725 m n.m.

Aby to bylo oficiální, jela jsem do Horní Plané, abych si v infocentru vyzvedla za poplatek 100 Kč vrcholový pas. Tímto zdravím Anetu, která v infocentru pracuje, je moc milá a vím, že nás čte 🙂

Ve vrcholovém pasu najdete základní informace o každém vrcholu, instrukce, jak se tam dostat a také místo na razítko. Budky s razítky se nachází na každém vrcholu a po nasbírání všech osmi dostanete certifikát o zdolání Šumavského Everestu.

Knížecí stolec, 1236 m n.m.

 Moc se mi ten nápad líbí. Jezdím do jižních Čech pravidelně, tak mám aspoň důvod objevovat pořád nová místa. Hned po zakoupení pasu jsem zdolala první „vrchol“. Jedno razítko se totiž nachází u přívozu na Lipně přímo v Horní Plané 🙂 Tam si klidně dojedete autem. Ale na ostatní vrcholy už se musíte vypravit po svých nebo na kole. Můžete samozřejmě i běžet. Já jsem tedy znovu vyběhla na Knížecí stolec a tento víkend mě lovení razítek zavedlo i do Rakouska na rozhlednu Moldaublick, také krásný okruh, idální na běh (necelých 7 km s přestávkou na výstup na rozhlednu).

Moldaublick, 1022 m n.m.

Už mám tedy odškrtnuté tři vrcholy, pět jich na mě ještě čeká. Snad to do konce léta stihnu a třeba se spolu při cestách za razítky někde potkáme. Příště mám v plánu nejspíš Plechý.

Pokud chcete zjistit víc a dozvědet se, které vrcholy musíte zdolat, podívejte se na stránky www.sumavsky-everest.cz.
A mrkněte na tohle video, které vás určitě také navnadí 🙂

Napsat komentář