Sugar free challenge: 3.týden

Už druhý týden bojuji proti cukru a je to tvrdý nelítnostný boj. Nechybí mi cukr jako takový, ale ovoce a ranní sladké kaše. Na slané snídaně jsem si sice zvykla, ale po ranních bězích či trénincích se mi na sladké kaše sbíhají sliny.
A ovoce? Jak ráda bych si dala ovocnou misku, fresh, ale vydržím to a sekci s ovocem budu i nadále v Albertu brát oklikou.

Jaký byl druhý týden?
Měla jsem nahradit co nejvíce cukrů bílkovinami a tuky. S tuky to bylo komplikovanější, avokádo jsem neměla a moc nevěděla,co jiného si mám dát. S bílkovinami to je jednodušší, tofu, tempeh, veganské sýry mi chutnají a dají se poměrně jendoduše sehnat. Od pondělí do středy jsem byla na služební cestě v Budapešti a hotelová snídaně pro mě byla velkým testem. Naštěstí měli dost zeleniny a dokonce i bezlepkové pečivo. V sobotu jsme měli rodinnou oslavu v mexické restauraci, tam jsem jednou lehce zhřešila, když jsem si dala vegetariánskou pšeničnou tortilu se špenátem, cuketou  a avokádem. Jinak musím říct, že si nevybavuji, že bych někdy během týdne zhřešila, nebo porušila nastavená pravidla.
 

Chutě na sladké už docela přešly, spíš jsem si začala uvědomovat, jak je složité se někde najíst nebo si něco koupit do ruky. Většina věcí jsou sladkosti a nebo pečivo s nějakou náplní. Proč se neprodávají kelímky/sáčky se zeleninou? Nebo třeba pokrájené tofu na kostky, se zeleninou, humusem. Mezera na trhu odhalena 🙂!
Večery zvládám celkem dobře, tím že bílkoviny hodně zasytí večer chute nemám a když náhodou ano, zapiji to čajem nebo vodou.
Týden třetí aneb absták začíná
Teď už jde do tuhého a všechny tyto potraviny musím z jídelníčku úplně vyřadit:
-sušené ovoce, čerstvé ovoce a ovocné štávy (toto jsem vyřadila hned první týden)
-med, agáve sirup
-jogurty s příchutí
-ochucovadla s cukrem
-veškeré ‘źdravé’’tyčinky
-sušená rajčata
Denní příjem cukru by měl být maximálně 6-9 lžiček. Musíme tedy pečlivě číst etikety a správně vybírat potraviny s co njéjnižším obsahem cukru.
Několik tipů od Sarah, jak správně číst etikety:
-pokud je údaj o cukru uveden na prvním či druhém místě, je ho tam většinou hodně
-cukrů je několik typů: kukuřičným agávový, syrupy.glukozovy, agávový, rýžový, datlový
Super potraviny na překonání abstáku:
-kousky raw kaka
-káva
-kokosové mléko
-kokosový olej
-chia semínka
-skořice
Já osobně zbožňuji chia semínka, přidávám je kam to jde a nemůžu si je vynachválit.
Zde je recept na pudink z kešu a chia semínek

Suroviny
½ hrnku chia semínek
1 2/3 kešu či mandlového mléka
skořice

Všechny ingredience smíchjte a nechte v lednici. Semínka nabobtnají u vytvoří tak pudinkovou konzistenci.

Napsat komentář