Novoroční předsevzetí

Každý rok stejná písnička? Ano to je….
Je to jen pár hodin, co jsme zahájili Nový rok 2016. Každý jsme oslavovali po svém, někdo doma, někdo v hospodách a restauracích, někdo vyrazil za exotikou a horalové vyrazili na hory.
Ráno, tedy spíše v poledne či odpoledne jsme celí rozlámání vylezli z postele, bolehlav, žaludek na vodě a tělo s námi moc nespolupracuje. Po lehkém jídle a litrech vody se začínáme vzpamatovávat a všechno nám to dochází, je tu Nový rok a chtělo by toho využít a udělat ve svých životech nějaké změny.
A pak to přijde, začínáme bilancovat…možná máme někde schované sepsané předsevzetí z předešlého roku a zjišťujeme že je to celkem bída, že jsme toho vlastně moc nedodrželi…. Nálada je pochmurná a místo toho, abychom si užívali první den nového roku, jsme naprdění, kyselí a nejradši bychome byli zalezlí v černém igelitovém pytli někde v podzemí.

Loni jsem sepsala pro mě a Honzu předsevzetí na papír a dala ho na lednici. Papír měl tři části, má předsevzetí, Honzova a naše společná, no a jak si myslíte že to dopadlo? Na čele lednice to vydrželo chvíli, pak se papír přesunul na bok lednice a časem bylo vše překryto pohledy, diplomy a reklamními letáky. Narazila jsem na to vždycky když jsem umývala lednici, prvních pár týdnů jsem se zděsila a honem rychle začala vymýšlet, jak se do všeho pustím, po pár měsících jsem se nad tím jen zasmála a schovala to zase zpět pod horu letáku na bok lednice.

Letos jsem si řekla, že to udělám jinak, lépe a efektivněji. Sepíšu si vše, co se mi za tento rok povedlo, v práci, ve sportu, v osobním životě, ve vztahu k rodině a k přátelům. Poté si ke každé věci napíšu 1-2 věci, co udělám ještě lépe, více či častěji. Nemá smysl dávat si předsevzetí, že budu chodit pravidelně plavat a na jógu, když je mi v bazénu zima a jóga mě nebaví. Radši se zlepším v běhání, budu na kruháčích víc makat a zlepším svůj maratonský čas.
V práci je to fajn, moc mě to baví, chodím do ní ráda, ale některé věci nemůžete přímo ovlivnit, ale můžete pracovat sami na sobě. Sepsala jsem si 3 nejsilnější a nejslabší stránky, které se vztahují k práci a budu se jim soustavně věnovat. Silné stránky budu udržovat silnými a slabší pozvednu na průměrné a časem na stránky silnější.

Osobní život a udržování vztahu s rodinou a přáteli by mělo být automatické, ale v dnešní uhoněné době, je také potřeba plánovat. To, že se budu s rodinou a přáteli vídat je sice hezký plán, ale není konkrétní. Zavedla jsem tedy, že každou 1. neděli v měsíci zajdeme na společnou snídani s rodiči, bráchou a jeho rodinou někam  do města do příjemné kavárny.
Druhý pátek v měsíci zase bude patřit  kamarádkám a party alá Sex ve městě jako za starých vysokoškolských časů. S Honzou vyrazíme alespoň jednou za 3 měsíce na relax víkend a zajdeme 1 za měsíc do kina nebo divadla a každý měsíc půjdu k babi a dědovi na oběd.

Předsevzetí tipu budu krásná, dokonalá, zábavná, vždy upravená a nejlepší jsem už dávno vzdala. Za prvé, je to nereálné a za druhé, copak by chtěl Honza žít s paní dokonalou? Nechtěl a já jsem za to ráda a svých nedostatků si vážím a mám je ráda. Dělají mne jedinečnou a hlavně mne dělají tím kým jsem, tedy Bárou Nekolovou.
Přeji vám všech báječný rok 2016, buďte pozitivní, usmívejte se, věřte si a makejte na sobě a hlavně, buďte sami sebou protože takoví jste nejlepší!

Napsat komentář