Novinka Deepure

Měly jsme možnost otestovat novinku na českém trhu a ve světě čajů, čajové extrakty Deepure. Všechny pocházejí z provincie Yunnan, kde jsou pěstovány v kontrolovaných ekologických podmínkách ve vysoko položených oblastech. Tato provincie se nachází na jihozápadu Číny v nadmořské výšce 2800 m n. m. Teplo a deštivé podnebí vytváří pro pěstování čaje ty nejlepší podmínky. Čajovníky jsou zde pěstovány ekologicky. Na čajích Deepure je hned několik zajímavostí.


Čajový extrakt je vyrobený ze 100% přírodního čaje Pu-erh za použití moderních technologií a postupů. Jedná se o černé čaje, které nejsou baleny v sáčcích, nemají podobu sypaných čajů, je to jemný prášek v menších obalech odměřených přímo na jednu porci čaje. Na první pohled to může působit až moc instantně, či nečajově. Úplně si neužijete tu chvíli louhování 🙂 Ale jakmile se napijete, zjistíte, že chuť je zajímavá a velmi intenzivní. Testovaly jsme 4 různé příchutě: Oriental Original, Classic Original, Black Traditional a Camomile.Nejvíce nás zaujala příchuť Oriental Classic s příjemným a jediněčným aroma. Zbylé příchutě nás tolik neoslovily, necítily jsme v nich výjimečnost či velkou odlišnost od klasických černých čajů. Balení čajů je velmi praktické a skladné, ideální na cestování a rychlou přípravu. Jen ho zalijete studenou nebo horkou vodou a čaj je hned hotový. Pokud chcete čaje vyzkoušet a dozvědět se víc, podívejte se na stránky: www.deepure.cz


Ale pokud nejste fanoušky moderní výroby a přetechnizovanosti, doporučujeme si zajet osobně nakoupit čaj třeba do staré britské továrny Dambatenne na Srí Lance nebo si zaplatit ochutnávku různých druhů čajů v takové malé garáži v Mirisse, kde vás ohromí malý pán svými velkými znalostmi a pokud zrovna nemá čaj, který chcete, tak ho prostě objedná a pošle kamkoliv, třeba i do České republiky. Více se o ceylonském čaji dočtete v našem článku TADY.

Napsat komentář