Born To Swim

Narodila jsem se, abych…..Takhle by mohla začít hluboká filozofická úvaha. Modelky ve finále Miss by dodaly – abych zachránila planetu a zasloužila se o světový mír 🙂 Ne, pardon, holky. To už se teď neříká, já vím… Ale pokud se někdo chce na svět dívat přes růžové brýle, nic proti. Já jedny taky mám a sehnala jsem je TADY.

Za sebe ale doplním asi toto: abych žila život naplno, smysluplně a měla z něj radost. Dost z toho se stává realitou díky sportu. Člověk si klade pořád další a další cíle a přirozená soutěživost ho nenechá v klidu (zvlášť když žije s megasoutěživým přítelem, který by raději vypustil duši, než aby něco prohrál, zvlášť ve sportu nebo se kamarádí s neunavitelnou Bárou, která jede jak na baterky :-))
A musím vám říct, že s blížící se třicítkou (fujtajksl) na sobě pozoruju čím dál větší potřebu ještě něčeho dosáhnout a makat na sobě. Možná si tím chci dokázat, že ještě nepatřím do starého železa nebo vykompenzovat mladší léta, kdy jsem netrénovala třeba tak úplně naplno, jak jsem mohla. Co se dá dělat. Teď mě každopádně kromě běhání naplňují ještě Hard Core Tréninky a taky plavání. Mám v plánu sáhnout taky na jídelníček, ale o tom víc až jindy.
Ráda bych se ale víc zmínila o tom plavání, které na blogu do teď nemělo moc místa a je to asi škoda. Já si pravidelně plavu a ani o tom nenapíšu. Zatím teda navštěvuju bazén v Podolí jen dvakrát týdně v ranních hodinách, ale třeba se to změní. Ráno tam chodím proto, že nejsem moc na divoké pohyby hned po probuzení, plavání mi přijde takové hezky plynulé. A taky pak odcházím do práce s pocitem, že už mám nějakou aktivitu za sebou a k tomu jsem ještě krásně umytá.

Ale řekla jsem si, že pokud to myslím s plaváním vážně, tak bych si měla dát nějaký cíl, jak už to tak bývá. Přidat trochu motivace. No a vzpomněla jsem si na loňské léto, kdy se můj kluk účastnil závodů v dálkovém plavání v Dolní Vlatvici na Lipně. A nevedl si vůbec špatně. Protože tam občas pomáhá místním záchranářům, tak mě do toho namočil aspoň tak, že jsem byla „doprovodné plavidlo“, to znamenalo, že jsem ještě s jedním člověkem na double kajaku jela před tím houfem plácajících ručiček, aby plavci věděli, kam mají směřovat. Ono to v té otevřené přírodní vodě není vůbec lehké. Občas vám do obličeje šplouchne nějaká ta vlnka, protože zrovna fouká vítr.
Každopádně atmosféra tam byla moc příjemná a pohodová. A když jsem viděla i jednu starší závodnici, která to taky dala, trochu jsem se styděla, že já se jenom vezu. I když pádlovat několik okruhů a pro všechny kategorie být předjezdec dá taky docela zabrat a druhý den pěkně cítíte ruce.
Je to ta starší paní vpravo, která mě fakt nadchla… 🙂
Abych to zkrátila, tak jsem si na to prostě vzpomněla a teď laškuju s myšlenkou se příští rok taky zúčastnit. Uplavat tři kiláky není úplně sranda, ale nereálné to taky není. Asi budu muset plavání trochu zintenzivnit, ale naštěstí vím, na koho se případně obrátit pro radu.
A abych se už teď trochu namotivovala, řekla jsem si, že nejlepší bude si udělat radost novým vybavením. To podle mě vždycky zabírá a do trénování máte hned větší chuť. Přes svoje brejličky už skoro nic nevidím a čepičku mám ještě z dob studií na FTVS. Nemám čas a ani chuť trávit večery po obchodech, tak jsem se jala brouzdat po netu. A našla jsem jedny zajímavé stránky, které mě hned zaujaly.

Born To Swim je mladá česká plavecká značka, která vznikla teprve letos. A jak jsem se mohla dál dočíst, založili jí bývalí profesionální plavci, kteří chtěli svému milovanému sportu něco vrátit. Celkově mi to přišlo hodně blízké, protože mám ráda, když lidi svým sportem opravdu žijou a dělají i něco navíc. Povedené je i jejich logo a vlastně i název, který ve mě okamžitě vyvolal vzpomínku na knížku Born To Run. Takže jsem hned najela na e-shop a už mám doma čepičku, brýle a ručník. Máme to vlastně všechno dvakrát, protože mi někdo zrovna koukal přes rameno a chtěl to taky 🙂 Mám z těch věcí fakt radost, protože jsou vtipný, barevný a veselý. Hlavně ten nápis na čepičce se mi líbí a myslím, že v bazénu vynikne. Jo a taky jsou za normální ceny. 

Jenom škoda, že ještě nedělají plavky.
Každopádně jsme oba vybavení a můžem se vrhnout do příprav na příští letní dálkové plavby. Budu vás průběžně informovat, jak mi to jde. Mám na to relativně dost času, tak snad budu dravá jako ten žralok z loga Born To Swim 🙂
Mít tenhle člun, tak si pískám, ale já dřela na kajaku 🙂

Napsat komentář