Detoxikační boom

Ano přiznávám se, nechala jsem se strhnout vlnou detoxů a všemožných očistných procedur. Ze statistik uvádějících nejvyhledávanější slova na internetu se detox/detoxikace drží v první dvacítce. To mě tedy omlouvá a aspoň jsem In :-)!

Zpátky k mým detoxikačním kůrám. První, která mě přišla zajímavá byly čaje teatox. Co mě zaujalo na první pohled, byly webové stránky. Ano já vím, nechat se ošálit webovými stránkami není něco čím, se můžu chlubit, ale je to tak. Schválně se na stránky podívejte teatox.cz, jsou jednoduché, snadno vyhledáte co potřebujete a nejsou tam navíc žádné dlouhé texty. Prošla jsem si všechny čajové kůry, které teatox nabízí a moc si něvěděla rady, který program zvolit. Nakonec jsem se rozhodla pro program na 28 dní den a noc Detox skinny herb tea. Už dříve jsem vyzkoušela čajové kůry, ale čaje se nedaly pít a tak jsem to vydržela většinou jen pár dní. Od kamarádky jsem měla zpětnou vazbu, že čaj se pít dá a opravdu jí to pročistilo, tak jsem si řekla, že to take vyzkouším. 
Čaje jsem si nechala poslat do práce, do třech dnů jsem měla detoxikační balíček na stole. Kůra je rozdělená na čaje na den a na noc, ani nevím který mi chutná vice, možná ten denní. Byla jem vice jak mile překvapená. Čaje se opravud dají pít, nejsou tam cítit bylinky a další zvláštní chutě, spíš mi to připomíná černý čaj nižší intenzity. Denní čaj piji průběžně celý den, čaj na noc si udělám večer do konvice a do té doby než jdu spát ho většinou celý vypiji. A co se změnilo, jaké měla kůra účnky? Musím říci, že jsem se pročistila, srovnalo se mi trávení, zrychlil se mi metabolismus a celkově mě pití čajů srovnalo denní pitný režim. Večer jsem díky čajům nemívala tolik chutí a přes den jsem díky pravidelnému pití neměla pocit žízně a pila dostatečně. Na druhou stranu nečekejte zázraky, pokud budete jíst hamburger, pít kolu a sedět doma, ano teatox čaj vás nespasí 🙂!
Je potřeba detoxikační kůru podpořit lehčí stravou a pravidelným pohybem, bez toho to opravdu nejde. Co je důležité si uvědomit je, že 70% celkového úspěchu je strava a 30% pohyb. A co vy a detoxikační kůry, máte s nimi také zkušenosti?

Napsat komentář