Den nepřečtených knih

Musím říct, že tahle výzva přišla opravdu včas. Celé léto jsem louskala hlavně časopisy. Z knihkupectví Martinus k nám dorazila zpráva, že na 31.8. připadá Den nepřečtených knih. DNK vznikl na Slovensku v roce 2011 a od roku 2012 jej slavíme i v České republice.

Víte, že 28% knih, které mají Češi doma, je nepřečtených? Na čtení prostě nemáme čas nebo se na to alespoň pořád vymlouváme. Ale ruku na srdce, v našem denním režimu je spousta prostojů a prokrastinace, která by se dala snížit a nebo některé aktivity vyměnit za jiné, které přinesou #ViceCasuNaCteni.
Pojďte se společně s námi zapojit do této výzvy, určete si priority a poslední srpnový den dočtěte svoji rozečtenou knihu.
Na webu www.denneprectenychknih.cz si můžete udělat test, kde zjistíte, kolik máte „nadbytečného“ času a kolik by vám to přineslo přečtených stránek.
Jaký je váš návod, jak najít více času na čtení? A jakou knížku máte právě rozečtenou?
Přidejte se s námi k této zajímavé výzvě a pojďme společně dočíst naše knížky do konce srpna!
S Bárou jsme vám zdokumentovaly, jak se snažíme bojovat s časem na čtení my 🙂 Já jsem si půjčila od mamky knihu Život na Olympu, kterou jsem jí koupila k narozeninám. Je to životopis gymnastky Věry Čáslavské a prý to přečtu jedním dechem, tak uvidíme…

Barča samozřejmě zabrousila do oboru alternativní výživy. Autorka knihy na sobě testuje různé pokusy a zkouší všechno možné, tak třeba se brzo dočkáme nějakých zajímavých článků inspirovaných touto knihou.
                                                    Tak co, jdete do toho s námi? 🙂

Napsat komentář