Staronová vášeň – kolečkové brusle

Svoje první kolečkové brusle jsem dostala k 7. narozeninám. Zároveň jsem dostala i krásné fialové šaty, abych se 1.září jako prvňáček ve škole líbila svým spolužákům a spolužačkám ukázala svůj cit pro módu J!

Dopadlo to tak, že jsem celý zbytek oslavy a dne jezdila po bytě na kolečkových bruslích v nových šatech. Táta byl na mě pyšný, že jsem sporťák tělem i duší a máma se strachovala, ať si hlavně ty šaty nezničím. No a v podobném duchu je to se mnou dodnes. Sporťákem jsem pořád a co mám při sportu na sobě, je pro mě také důležité. J!

To jsem, ale trochu odbočila od hlavního tématu tohoto článku: kolečkových bruslí.
Přijde mi, že dříve byly brusle brány spíše jako zábava, než jako sport. Jezdil na nich každý a to ať to uměl nebo ne. Míst kam chodit bruslit moc nebylo, nejvděčnější byla Letná a Stromovka.
Dnes je to jiné, na bruslích vídám stále více lidí, řada z nich to bere vážně, soustředí se na správou techniku a najezdí spoustu kilometrů. Maminky také nezahálí a místo procházek si raději jedou s kočárkem zabruslit. Lokalit přibylo a stále vice přibývá. Nejoblíbenější je asi Ladronka, příjemná je i trasa z Bráníka do Vraného,  podél vody se projedete i směrem z Troji do Klecan. Kdo si chce udělat delší výlet může vyrazit do Nymburka a projet se směrem do Poděbrad a zpět.
Pokud se chcete více dozvědět o technice, jak správně přešlapovat, brzdit a případně jezdit slalom, je celá řada škol in-line bruslení.

Poslední dobou jsem moc nebruslila, asi hlavně proto, že Honza neměl brusle a samotné se mi nechtělo. Nedávno si Honza pořídil brusle a my jsme objevili skvělou doplňkovou sportovní aktivitu, při které se odreagujeme a proložíme  naše běžecké tréninky.
Nejčastěji chodíme na Ladronku, máme to kousek, ale už jsme byli v Bráníku, v Troji, na Letné a chystáme se do Nymburka.
A kam chodíte bruslit vy? Máte tipy na zajímavá brulařská místa?
Pokud ano, sem snimi J!

Napsat komentář