Čím dobít přes den energii?


Nikdy jsem nebyla příznivcem všemožných doplňků stravy, tabletek a nápojů. Nepovažovala jsem to za důležité a hlavně nutné. Tělo fungovalo dobře a necítila jsem potřebu utrácet peníze za plastové krabičky a denně zobat tablety. 

Postupem času jsem začala častěji sportovat, především běhat a chodit více na kruhové tréninky a poprvé jsem pocítila, že mi tělo dává vnitřní signál, že má něčeho nedostatek. Začala jsem hledat na internetu, co bych si měla koupit a byla jsem celkem zmatená. Každý doporučoval něco jiného a v těch všech názvech a pojmech jsem se ztrácela. Po delším brouzdání na internetu a po přečtení několika článků  jsem se rozhodla pro dvě věci, Amino BCAA tablety a proteinový nápoj.


BCAA tablety slouží k ochraně, nárůstu a regenraci svalové hmoty. Tablety se užívají  jak před tak také po zátěži. Při nedostatenčém doplnění aminokyselin, které tvoří svalovou tkáň, docházeí ke zhoršené regenerace  a poklesu fyzické výkonnosti.
Nemůžu říci, že bych díky tabletám necítila únavu, ale určitě se mi druhý den sportuje lépe a nebolí mě tolik tělo z předešlého dne. Možná je to pouze placebo a hlava si řekne, jím BCAA tak nejsem unavená. Ať je to jakkoliv, mě to pomáhá a můžu vřele doporučit všem, kteří potřebuji další den ráno vstát a cítit se odpočinutí.

Druhou věc, kterou jsem do jídelníčku pravidelně zařadila jsou proteinové nápoje. Vždycky jsem si myslela, že je to jen pro svalovce a neviděla důvod, proč bych je měla pít i já. Netušila jsem, kolik proteinových nápojů je na trhu a že se vyrábí jak ve veganské, tak i raw verzi. Na internetu je spousta recpetů, kdy si protein můžete přidávat do smoothie, koláčů, palačinek, snídaňových kaší a dalších dobrot. Často se mi přes den stává, že jsem někde ve městě/přejíždím autem z místa na místo a nemám čas si nikde nic koupit, v této situaci je proteinový nápoj ideální. Smíchám si ho s vodou, nebo trochou rostlinného mléka a hlad je zahnán. Když vím, že po ranním tréninku budu mít snídani třeba až za hodinu, tak si dám proteinový nápoj i po tréninku.


Nejvíce jsem si oblíbila značku proteinu Gorilla, která nabízí protein jak v normální, tak také raw verzi. Výhodou je, že si můžete koupit nejdříve malý sáček o hmotnosti 50 g na vyzkoušení a až poté si objednáte vetší balení. Já jsem si objednla rovnou 4 testovací balíčky, raw protein příchuť Vanilka a Čokoláda a také burnout fuel, což je směs na kaši.
Proteinové nápoje mě oslovily hned po první skleničce, příchut je čistá, nejsou tam cítit sladila, umělé přísady a chutnají čistě.

Kaše ke snídani jsem si oblíbila, tak jsem chtěla vyzkoušet nějakou novinku, sáhla jsem po tradičních příchutích čokoláda a vanilka. Kaše mě překvapily, nechutnaly uměle, měly příjemnou chuť a to jsem si je smíchala pouze s vodou. Zahustila strouhanými mandlemi, posypala oříšky a brusinkami a snídaně byla hotová. 

Vyhrála u mě příchut vanilka a to jak u proteinu tak I u kaše, čokoládu si dám raději opravdovou.


Pokud jste v jednom kole a zapomínáte na svačiny, nestíháte snídat, doporučuji proteinové nápoje  a snídaňové kaše vyzkoušet. Nebudete hladovět, dodá vám to sílu a energii a navíc si pochutnáte 🙂

Napsat komentář