Praha 2015

Zdroj: http://www.praha2015.org/

Již dnes začíná 33. halové mistrovství Evropy v atletice. Máme opravdu velké štěstí, že se koná v hlavním městě České republiky. Budeme tedy hostit špičku evropské atletiky po 37 letech, protože tato událost ve venkovním provedení se u nás konala naposledy v roce 1978.


Pokud máte lístky a do O2 Arény se chystáte, tak se tam možná potkáme. Pokud ne, nezoufejte. Atletiku můžete sledovat z pohodlí domova a my vám samozřejmě nějaké informace taky přineseme. 
Základní koncept šampionátu je spojit historii se současností. Ambasadory se tedy staly legendy české atletiky, které se propojily se současnými hvězdami. Vznikly tak zajímavé dvojice jako Helena Fibingerová a Ladislav Prášil.

Zdroj: http://www.praha2015.org/

Oficiálním patronem je nejen u nás ale i ve světě známá postavička Krtečka. Veškerý výtěžek organizátorů HME z merchandisingu spojeného s Krtkem je určen Nadaci Zdeňka Milera, která byla založena roku 2011.
Hodně povedeným tahem byla podle mého názoru série propagačních videí Fanoušek je součástí týmu. Herci Pavel Liška a Ondřej Vetchý ve spojení s atlety a trenéry mě několikrát opravdu rozesmáli. Nejvíc mě pobavilo asi poslední video s názvem Reprezentanti J

Večer se můžeme těšit na slavnostní zahájení, které má být velkolepé. Půjde o hodinovou multimediální show, která představí atletiku jako královnu sportu a připomene slavné chvíle českých atletů. Krásné jsou i medaile, které pověsí na krk ti nejlepší. Kéž jich co nejvíc zůstane doma J Ať už přímo v hale nebo z domova, držme palce českým atletům!


Zdroj: http://www.praha2015.org/
Napsat komentář