Novoroční předsevzetí


Rok 2014 se blíží ke konci a nový rok je za dveřmi. Jsme o rok starší, o spostu zkušeností bohatší a zažili jsme nespočet zážitků.
Koncem roku řada lidí propadá panice, co vše nestihli a v čem se jim nepodařilo dodržet předem určené cíle. Ostatní to neřeší a věří, že následující rok bude vše jinak a oni doženou co je potřeba.

Dříve jsem to také takto dělávala, negativní shrnutí končícího roku a velmi ambiciozní a nerealistické cíle na rok následující. Teď už vím, že tudy cesta nevede a je potřeba to pojmout trochu jinak.
Nejde být dokonalá ve všem, při všem a se všemi, ale je potřeba se zaměřit na to, co má smysl. Závěrem roku si vždy na papír sepíšu 3-5 věcí na které jsem pyšná, co se mi povedlo a čeho si vážím. To mi vždy dodá sílu a chuť do následujícího roku a podpoří víru v sebe sama a v to co dělám.
Další papír věnuji 5 věcem, které jsem v uplynulém roce mohla udělat jinak a lépe. Nenazývám to chybami, ale spíše drobnými šlápnutími vedle, které mi pomohou být ještě lepší a silnější ve věcech, které dělám.
Nemá smyls popsat A4 tím, co jsem neudělala, co jsem zvorala, co jsem nestihla a za co se propadám hanbou. To bych poslední den v roce strávila v slzách v černém vytahaném svetru na gauči a to rozhodně nikdo z nás nechceme, nebo ☺?!

První den nového roku si v klidu s hrnkem kávy sednu a sepíšu cíle na rok 2015. Abych předešla tomu, že si napíšu 50 nesmyslných cílů, mám 5 kategorií a v nich jeden maximálně dva cíle.
Cíle si dávám pro osobní život, sportovní cíle, pracovní cíle, cíle osobní a cíle spojené s přáteli a společenským životem. Snažím se být konkrétní a pokud to jde dát k jednotlivým cílům data a jednotlivé kroky, co pro jejich plnění musím a chci udělat.
Je to pak mnohem jednodušší a vypadá to snadněji. Mám plán s jasnými cíly a časovým harmonogramem, což napomáhá tomu, že nezůstanou jen na papíře, ale stanou se skutečnými.

A jaké jsou vaše cíle pro rok 2015?

Napsat komentář