Vesta Nike Aeroloft 800, jaká je?
Spatřena na Designbloku v Nike Women Studiu, vyzkoušena o necelý měsíc později kdesi na lesních a polních cestách šumavských.  

Nejdřív vám jí trochu představím. Vesta je navržena hlavně za účelem zahřátí. Proto je vybavena péřovou izolací a navíc je tvarovaná, aby přilnula přímo na tělo. Zároveň je prodyšná, protože má mezi komorami s peřím laserem střižené otvory, kterými odchází přebytečné teplo i vlhkost. Je také vybavená reflexními prvky, které zajistí dostatečnou viditelnost i ve špatných světelných podmínkách.

Mě se v ní běhá opravdu příjemně. Poprvé jsem jí vytáhla v docela teplém počasí, takže jsem si myslela, že mi v ní bude horko. Je totiž ideální do teplot kolem 3 – 10 stupnů Celsia. Překvapilo mě, že udržuje teplo, ale nepřehřívá se. Je opravdu lehoučká a elastická, takže nijak nepřekáží v pohybu a její nošení je fakt pohodlné. Ani nevíte, že jí máte na sobě. Kdyby se náhodou nějak výrazně oteplilo, je možné ji dokonce sbalit do zadní kapsy s poutkem.


Je ideální do suchého počasí. Je to vesta, takže nemá rukávy a ani kapucu a v dešti by vás příliš neochránila. Ale stačí si pod ní vzít jen nějaké triko s dlouhým rukávem a střed těla zůstane v takovém teple, které potřebujete.  


Možná trochu překvapivá může být cena. Ale na druhou stranu za ní dostanete produkt, na kterém jsou vidět a cítit nejnovější technologie spoluvytvářené samotnými sportovci. Taky to není jen nějaká modní záležitost, ale opravdu funkční věc na mnoho jarních i podzimních výběhů.


Napsat komentář