Suzukiho strečink

Kdyby se forma měla měřit ohebností a pružností budu na tom ještě hůř než jsem. Ano, jsem nejslabší článek Holek ve formě. Vlastně moc ve formě nejsem. Někdo se přeci o to „technické zázemí“ starat musí 🙂 Nejsem trenér a ani pravidelně neběhám, ale snažím se cvičit jógu a vnímat své tělo. Častá chůze a jízda na kole si ale vybrali své a moje svaly jsou zkrácené tak, že si sotva dosáhnu na špičky.

A tomu říkám dost. Nejsem skromná a chci všechno! Umět provaz, ve stoje si dát nohu k hlavě, v sedu roznožném přitisknout trup až k zemi. Zkrátka nechci být ztuhlá. A tak jsem zahájila každodenní trénink – strečink. Asi ho mnozí z vás, protože jistě cvičíte víc než já, znáte. Suzukiho strečink. Protahuju se podle něj už týden a jsem sama překvapená, že výsledky se ukazují. 

Zatímco předtím jsem se při předklonu sotva dotkla země, nyní už položím na zem celé dlaně. Ještě chvíli mi asi potrvá než se mi podaří k nohám přilepit i břicho. Každému cviku se věnuji minimálně 15 vteřin a snažím se pozici pořádně prodýchat. Všechny cviky mi zaberou přibližně půl hodiny. A to je ve 24 hodinovém dni nic. Výmluvy na čas tedy nemají šanci. A stojí to za to!

Zatím moje snažení vypadá takhle:

A tohle jsou mé cíle:

Napsat komentář