Je to Hra :-)

Letos jsem bohužel na Designblok neměla tolik času, kolik bych si přála. Navštívila jsem tedy jen Superstudio Hra v bývalé základní škole v Mikulandské ulici. Ráda bych si šla prohlédnout ještě Superstudio Evropa na Václavském náměstí, ale už to asi nestihnu. Prý jen interiéry secesního grandhotelu rozhodně stojí za to.

Jít do Superstudia Hra znamenalo cestu zpět do dětství. To byla hlavní myšlenka. Už jenom prostory bývalé základní školy ve mně probouzely různé vzpomínky. Občas se ozvalo zvonění, sem tam do mě někdo strčil na chodbě a na zdech jsem si všimla i několika sprostých obrázků, které asi vytvořili kdysi malí „designéři“ J.

Jako milovníka sportu mě samozřejmě nejvíc zaujaly instalace spojené s pohybem. Na prvním místě to bylo určitě Nike Women Studio umístěné do bývalé tělocvičny. Představení nových produktů pojali studenti VŠUP opravdu originálně. Super kousky pro běh, trénink i volný čas zářily a kontrastovaly s kamennou zdí tělocvičny. Speciální podrážka nových botek do fitka Nike Zoom Fit Agility se šestihrannými pryžovými kapslemi byla vtipně ukázaná v zrcadle.

Když jsem přišla, probíhala v tělocvičně zrovna lekce NTC s Radkou Vandasovou. Bylo super vidět, že to není jen výstava, ale prostor slouží opravdu ke cvičení a holky můžou všechno vyzkoušet na vlastní kůži. To může vlastně každá z vás. Součástí instalace je i „fotokoutek“, kde zaznamenají váš pohyb v nových botkách a třeba Aeroloft vestě v několika fázích. Vytištěnou fotku dostanete domů na památku. 


Dobře jsem se pobavila i na instalaci firmy Specialized. Sedla jsem na krásné kolo a chvíli šlapala. Díky umělému větru a promítání ubíhající krajiny na stěnu jsem měla pocit skoro opravdické jízdy. Jela jsem zrovna trasu Výtoň – Podolí, kde to dobře znám J. Třeba si taky jednou pořídím takový nabušený bicykl.

Ze sportovního prostředí ještě zmíním půjčovnu koloběžek Yedoo a velkou výřivku USSPA, do které bych se bývala nejradši hned naložila….

Pak se mi ještě líbilo pojetí instalace firmy Lee. Měla jsem pocit, že prolétávám bílým vesmírem. Takový zvláštně magický 3D prostor.
Občerstvení si můžete dát ve stromové kavárně. Doporučuju chvíli si opočinout, dát si něco dobrého a posedět skoro ve větvích krásné lípy. A nemusíte přitom šplhat po stromě nahoru, jako když jste byli malí. J

Na závěr mě zaujal pohled z okna jedné třídy, z kterého byla hezky vidět nasvícená zlatá střecha Národního divadla. Tak si říkám, že ta Praha má fakt krásný design!
P.S. Pokud jste ještě na Designbloku nebyli, tak neotálejte. Už máte čas jen do neděle.
Napsat komentář