Poslední letní radovánkyIkdyž to v těchto dnech nevypadá, už je podzim a za chvíli začneme ze skříní vytahovat kabáty. Já jsem si nechala letošní dovolenou až na konec září, asi proto, abych si přece jenom to léto trochu prodloužila. Moje kroky vedly na italský poloostrov Gargano, kterému se také přezdívá „ostruha italské boty“Týden zde strávený byl opravdu pestrý. Od válení se na pláži přes návštěvu romantických městeček až po výšlap do hor. Snažila jsem se začlenit i trochu toho běhání. Dařilo se mi to většinou dokonce ráno před snídaní a ani mi nedělalo problém si přivstat. Přece jenom na pláž, kde bosé nohy omývá moře se člověk donutí snadněji 🙂. Ale došlo i na výběhy kopečků. Celkem jsem byla běhat za ten týden asi čtyřikrát, protože jsme jinak vstávali brzo, abychom toho stihli co nejvíce. 


Moc se mi líbilo v italských pitoreskních městečkách jako Vieste, Lucera, Rodi Garganico, Peschici nebo významné poutní místo Monte Sant’Angelo, které je dokonce památkou UNESCO. Křivolaké uličky, obchůdky, výhledy, to je moje.
Na dietu jsem moc nedbala, to byla tady zmrzlinka, tamhle výborná polévka Minestrone, pravá italská pizza a samozřejmě kafíčko. No co, byla to přece dovolená a člověk má ochutnat místní dobroty. Tady v Čechách to zase pěkně vyběhám :-).


Jeden výlet byl naplánovaný také do hor, konkrétně do horského masívu La Maiella, který je po Gran Sasso d´Italia druhým nejvyšším celkem Apenin. Čekala nás nefalšovaná vysokohorská poušť, kámen na kameni. Bohužel na vrchol Monte Amaro (2 793 m n. m.) jsme se pro nepřízeň počasí nedostali. Zůstal schovaný v mracích a mlze a škrábat se v dešti a větru nahoru nemělo smysl. Snad příště. Při sestupu nás aspoň těšily krásné výhledy. A hlavně je člověk na čerstvém vzduchu.
Ještě nesmím zapomenout zmínit vyjížďku lodí kolem gargánského pobřeží. To je tvořeno vápencem a je zde tedy možné vidět spoustu jeskyní, skalních oken a dalších útvarů. Do některých jeskyní se lodí přímo vplouvá, což je opravdu zážitek. Voda je průzračná a krásně modrá a na bílých kamenitých plážičkách, na které je často přístup jen z moře, je radost chvíli pobýt. 


Odpočinek a relax to byl skvělý. Taková aktivní dovolená. Na pláži jsme toho sice moc nenaleželi, ale opálená snad trochu jsem. Až u nás začne být sychravo a nevlídno, budu se ráda vzpomínkami vracet do slunné Itálie. Arrivederci!

Napsat komentář