Zažít Itálii na Smíchově

Když se řekne Itálie, na prvním místě se mi vybaví jídlo. Hned potom partnerské soužití, které rozhodně není nuda J, moře, hory a sluníčko.


V jednoduchosti je krása, proto je asi italská kuchyně tak oblíbená a vyhledávaná. Stačí těstoviny s pestem a parmazánem a chrochtáte si blahem J
Donedávna jsem nevěděla, že mám skoro za rohem malou smíchovskou Itálii. Obchod s delikatesami Wine Food Market a pekárnu jsem zaregistrovala, ale restaurace Tržnice mi bohužel nějak unikala. Až nedávno jsem náhodou nakoukla o kousek dál a odkryl se mi hodně zajímavý prostor.


Hned jsme to museli jít vyzkoušet. V Tržnici bylo ve všední den docela plno, udělala jsem dobře, že jsem rezervovala stůl. Už příchod do restaurace je mile překvapivý. Místo doslova vystihuje název. Nejste v restauraci, ale v tržnici. Je tady příjemný ruch, lidé různě přecházejí sem a tam, vzduchem poletují italská slovíčka a vůně.

Číšník nás usazuje k ošoupanému stolu se čtyřmi různými židlemi. Příbory už jsou na stole připravené v barevné plechovce. Přesně takový styl miluju…. J


Objednávka neprobíhá standardně, ale jdete si říct o jídlo přímo kuchaři. Ten vaše přání poznamená na lístek s číslem, se kterým si ještě jdete pro pití a pak hned vše zaplatíte u kasy. Jídlo vám pak donesou ke stolu. Vůbec mi to nevadilo, jste v tržnici a sem to prostě patří. Jediná nevýhoda je, že když chcete něco dalšího, musíte toto kolečko absolvovat znovu. Ale aspoň se mezi jednotlivými chody trochu projdete.
Menu je každý týden jinak sestavené, takže vás to tady opravdu neomrzí. My jsme si dali polévku Minestrone, čerstvé těstoviny strascinati  s rukolovým pestem a sýrem Provolone, boloňské lasagne s ragú z českého BIO hovězího, čokoládovou panna cottu a pravé italské tiramsu. Na výběr jsou ale i různá masa a ryby, k pití víno i domácí limonády.
My i naše chuťové buňky jsme odcházeli 100% spokojení. Požitek ze skvělého jídla znásobila i originální atmosféra. Abych nezapomněla, všechny suroviny si můžete koupit i s sebou domů, no prostě Tržnice.
V září mě čeká ještě dovolená právě v Itálii. Tak aspoň vím, kam zajít, až se mi bude po návratu stýskat.

Napsat komentář