Závodní léto

Konečně mám trochu volněji, dodělala jsem školu, mám více volného času, tak jsem si říkala, jak nejlépe ho využít. Nemusela jsem déle přemýšlet volba byla jasná, budu více běhat ☺!

Nejdříve jsem si užívala to, že se nemusím učit a můžu si jít před nebo po práci zaběhat a nehnat se domů k učebnicím a skriptům. Po nějaké době mi začal chybět cíl, chuť změřit síly s ostatními a tak jsem se přihlásila po delší době na závod. V Praze se konal první city trail závod na Petříně, měla jsem volnou sobotu, tak nebylo na co čekat. Přihlásila jsem se a až poté jsem se podívala na profil trati. Utrpěla jsem menší šok a začala plánovat trénink v kopcovitém terénu. Závod se nezadržitelně blížil a já měla stále větší výčitky, málo naběhaných kopců a strach z náročného terénu.

Je tu sobota ráno, k snídani jáhlová kaše, dostatek vody, vybrat si závodní outfit, který bude barevně ladit ☺ a hlavně vykročit pravou nohou s pozitivní závodní náladou.

Start byl u Strahovských kolejí na pražském Petříně. Po registraci jsme měli necelou půlhodiu na rozcvičení a protažení. Start se pomalu, ale jistě blížil. 

3… 2… 1 start!!!

A běžíme… ze začátku se běželo skvěle, asi protože to bylo hlavně z kopce ☺ musela jsem si dávat pozor pod nohy, spousta kamenů, kořenů, ale dalo se to zvládnout. Kámen úrazu přišel při seběhnutí dolů a následnému výběhu zpět na Petřín. Kopec byl dlouhý a táhlý. Sluneční paprsky byly stále silnější a silnější a kopec ne a ne skončit. Ufff… konečně jsem doběhla nahoru a hurá ještě jednou to stejné. Ano, bohužel se běžela dvě kola. Druhé kolo bylo už pomalejší a o mnoho bolestivější a závěrečný kopec?! Noční můra!!!Všechno mě pálilo, neměla jsem dech ale věděla jsem, že musím a hlavně že chci vydržet a doběhnout do cíle. Byla jsme konečně na kopci, cílová brána přede mnou…poslední metry…

cííííílll…

Nakonec z toho byl krásný bronz, pohár, frgál a příruční flaška na běhání ☺! Závod mi dodal sílu a odhodlání a přihlásila jsem se na další.

Tuto sobotu mě čeká Run tour v Liberci, 10 km a opět kopec…asi jsou mi souzené…

Co vy, jak jste na tom s běžeckými závody, máte nějaký oblíbený?

Napsat komentář