Pod sprchou…

Všeobecně je sprchování mojí oblíbenou činností a příjemnou částí dne. Je to takový rituál. Ráno se člověk pěkně probere a večer zase smyje všechny starosti a problémy. Občas se mi stane, že mě ve sprše i něco zajímavého napadne. Každopádně je to možnost si v klidu utřídit svoje myšlenky. Pokud jste vyznavači sprchového zpěvu, určitě víte, jak pěkně se to v koupelně rozléhá ☺. 

A neznám lepší pocit, než čistotu a svěžest po namáhavém a upoceném tréninku.

Protože mám sprchování ráda, vybírám si pečlivě i přípravky na mytí. Přestala jsem používat sprchové gely a oblíbila jsem si mýdla. Chodím si je kupovat do Botanicusu nebo Manufaktury. Překvapilo mě, že Botanicus je česká firma. To, že pěstují rostliny, byliny, ovoce a zeleninu ve vlastních zahradách jsem ale věděla a je mi to velmi sympatické. Můžu se tedy spolehnout, že mýdla jsou opravdu přírodní. Většina jejich pracovních postupů je založena na ruční práci. 

Taktéž česká Manufaktura používá jako základ mýdel rostlinné oleje – palmový a kokosový a zvláčňující glycerin, který zadržuje v pokožce potřebnou vlhkost. Navíc jsou obohaceny dalšími cennými přírodními ingrediencemi – výživným mandlovým olejem, meruňkovými skořápkami s peelingovým efektem, a bylinami. Všechna mýdla take dobře pění. 

A nedávno mi můj kluk přivezl z krásného korsického městečka Bonifacio dvě mýdla z místní mýdlárny. Jedno z nich je s levandulí, tak na to se obzvlášť těším. ☺

Když už jsem zmínila peeling, nedávno jsem objevila skvělou věc, sprchový peeling od firmy Bomb Cosmetics. Z mnoha druhů mě nejvíc dostal ten s názvem Pink Marmalade. Obsahuje esenciální oleje, sůl, citrónovou trávu a šalvěj. 

Po umytí si naberu hrst a krouživými pohyby masíruju pokožku. Pak už se nemusím ani mazat tělovým mlékem, protože kůže je vláčná a zjemněná od oleje a soli a hlavně krásně voní. 
Když zrovna nepoužiju olejový peeling, tak se samozřejmě po osprchování namažu tělovým mlékem. Mám suchou pokožku a zvláčňující přísady v mýdlech mi nestačí. Spoléhám se na norskou značku Neutrogena a používám jejich hloubkově hydratační tělové mléko se sezamovým olejem. Dobře se vstřebává a kůže nezůstává mastná.

Co se týče šampónů a kondicionérů, tak už je dlouho nakupuji v obchodech Yves Rocher. Jedná se opět o rostlinnou kosmetiku, která podléhá přísným ekologickým pravidlům. Oblíbila jsem si hlavně vyživující řadu s výtažky z ovsa a taky šampón pro lesklé vlasy s výtažkem z měsíčku.

Tak tohle je takový můj malý sprchový seznam ověřených, vyzkoušených a oblíbených věcí. ☺ Věřím, že i vy máte svoje vychytávky a rády se o ně s námi podělíte. Tak sem s tím… ☺

Napsat komentář