Raw kuličky

Chtěla bych se s vámi podělit o recept na vynikající sladké kuličky. Získala jsem ho od mé kolegyně Petry, která se zajímá o zdravé potraviny a v poslední době hlavně o raw (tzv. „živou“) stravu.

Pokud jste ještě o „raw food“ neslyšeli, tak vám ve zkratce přiblížím, o co jde. RAW food neboli „syrová – živá“ strava je strava, jenž neprošla tepelnou úpravou a je tedy plná aktivních enzymů, minerálů, vitamínů a kvalitních živin.

Potraviny se jedí tzv. syrové či čerstvé, anebo ohřáté či usušené do 42-45 °C, případné naklíčené, čerstvě pomleté, mixované, odšťavněné, nastrouhané, nakrájené apod. 
Při syrové stravě nekonzumujete nic, co prošlo teplotou nad cca 42-45 °C, nic vařeného, pečeného, smaženého, grilovaného, fritovaného. Nezatěžujete své tělo žádnými chemickými přídavnými látkami, “éčky“, barvivy, konzervanty, umělými sladidly, žádným bílým cukrem a tak dále. 
Nejlepší potravou je tedy přirozená strava. Určitě vám brzy přineseme detailnější informace a vyzkoušíme další pokrmy.

Na přípravu kuliček budete potřebovat

  • 2 hrnky mandlí
  • 1 hrnek datlí
  • 1 hrnek rozinek
  • 1 hrnek kokosu
  • 2 lžíce raw kakaa
  • 3 lžíce klíčeného lněného semínka

Ingredience můžete obměňovat podle vlastní chuti. Nápadům se meze nekladou. Petra radí vyzkoušet další možné varianty: místo kakaa můžete použít skořici, anýz, hřebíček nebo nedávno zmiňovaný Matcha Tea.

Postup

Mandle umeleme nebo nasekáme v robotu najemno a smícháme s kakaem. Přidáme nakrájené datle a propláchnuté rozinky a stále sekáme, až vznikne hustá kaše. ½ kokosu umeleme v kávovém mlýnku a vmícháme do těsta. Chceme-li těsto sladší, můžeme přisladit agávovým sirupem. Pomocí strečové fólie nebo mikrotenu tvoříme kuličky o průměru cca 3 cm a obalujeme je v hrubším kokosu. Obalovat lze i v sezamu nebo jiných nasekaných oříšcích.

Kuličky jsou nejen velice chutné, ale taky zdravé. Můžete s nimi třeba doplnit energii před nebo po sportovním výkonu. Jejich příprava nezabere víc než 45 minut a v lednici vydrží i měsíc.

Napsat komentář