Raw Fest

Zdroj: Facebook Raw Fest – festival živého jídla

O raw neboli syrové stravě jsem se poprvé dozvěděla před Vánoci na kurzu vegetariánského vaření. Nedokázala jsem pochopit, jak někdo může jíst jen syrové věci a věnovat svůj čas sušení potravin. Za nějakou dobu jsem se na pojem raw food začala narážet stále častěji, tak jsem si říkala, že si o tom něco přečtu a vyzkouším i nějaký recept.

Co je vlastně Raw strava už psala Lenka zde.

Tím, že se připravuje pouze z produktů “živých”, dostává se do těla maximální množství vitamínů a enzymů potřebných pro trávení. Tělo se začíná skvěle čistit a dochází ke zkvalitňování krve, která pak zkvalitňuje všechny orgány. Po přechodu na syrovou stravu vás může prvních pár dní potkat zvracení a průjmy a dojde i k úbytku hmotnosti. Na jednu stranu to zní logicky a smysluplně, na druhou stranu je to proti všem dosavadním výživovým pravidlům.

Zatím jsem se k raw food neodhodlala, ale mám to v plánu. Jídleníček už mám připravený, ale budu potřebovat alespoň 14 dní pohody a hlavně času na přípravu jídel, což bez sušičky bude ještě o něco složitější.

Pro inspiraci jsem tuto sobotu navštívila Raw food festival, který se konal v pražských Běchovicích. První šok mě čekal u vstupu, kdy vstupenka pro jednoho stála 230 Kč. Říkala jsme si, tak dobře teda, snad to bude stát za to. Po vstupu do areálu, jsme uviděla celou řadu stánků a hlavně hrozně moc lidí. Přítel se od první chvíle tvářil podezřele a v duchu si určitě říkal, proboha, že já radši nezůstal doma ☺.

Zdroj: Facebook Raw Fest – festival živého jídla

Kousek od vchodu byl velký stan, ve kterém probíhaly různé přednášky. Na chvíli jsme se zastavili a zaposlouchali se… Po pár minutách jsme se na sebe s přítelem podívali a usoudili, že přednáška v nás zbuzuje hrůzu a pocit, že jsme v nějaké divné sektě. Popošli jsme dál a zastavili u stánku life food. Tuto značku dobře znám a jejich produkty mi velmi chutnají. Tak jsem ochutnala žhavé novinky a pár tyčinek si koupila domů do zásoby.

Zamířili jsme k dalším stánkům, které už tak zajímavé nebyly. A najendou jsme byli na konci. Říkala jsem si, aha ehmmm tak to už je konec… Dostali jsme dvě poukázky na jídlo v hodnotě 50,- Kč tak jsme si řekli, že když už sjme tu tak si alespoň něco koupíme. Když jsme viděli tu frontu udělalo se mi mdlo, ale když už i přítel řekl, že to vydržíme, tak jsme řekla že budeme trpěliví a frontu vystojíme. K objendání jídla jsme se dostali za necelou půlhodinu. Naše raw food menu se skládalo z: raw sushi, sunburgeru, houbové palačinky a čokoládového dortu s borůvkami. Palačinka a dort se dali jíst a člověk ani nevnímal, že se jedná o syrově připravenou potravu. Sushi a sunburger byly slabší… vlastně mi to vůbec nechutnalo. Jídlo jsme jedli v blízkosti přednáškového stanu, kde probíhala ještě podivnější přednáška s hodně bláznivou přednášející :-).

Pak jsme ještě chvilku seděli a pozorovali lidi kolem. Musím říci, že tak velkou skupinu divných, odlišných lidí jsem dlouho nezažila. Přítel se na mě vyděšeně podíval a chtěl abych mu slíbila že s k této bláznivé divné sektě lidí nikdy nepřídám. ☺ Dala jsem mu svoje slovo a s raw food festivalem jsme se rozloučili.

Když jsem si to večer shrnula, usoudila jsem, že pro normálního aktivně žijícího a sportujícího člověka, tento styl stravování rozhodně vhodný není. Určitě není na škodu na pár týdnů Raw stravu vyzkoušet a pročistit si tělo. Ale to je tak asi všechno. Můj životní styl to rozhodně není :-).

Napsat komentář