Cesta na šumavský Everest

Neplánované akce bývají většinou vydařené. Takže já jsem na sobotní odpoledne naplánovaného nic neměla a nakonec se z toho vyklubal opravdu povedený dvanáctikilometrový běžecký výlet. Naším cílem se stal Knížecí stolec nedaleko Horní Plané , protože jsme se tou dobou nacházeli zrovna kousek od Lipna.

Stejně jsme měli v plánu jít běhat, tak jsme alespoň skloubili naší oblíbenou činnost s turistikou. Auto jsme nechali v Záhvozdí a vyrazili. Čekalo nás šestikilometrové stoupání s převýšením 450 metrů na vrchol vysoký 1236 m n. m. Běželo se mi celkem dobře, hlavně jsem si užívala krásnou šumavskou přírodu a čistý vzduch všude kolem. „Funěli“ jsme poctivě nahoru téměř bez zastavení, výjimku jsme udělali jen v případě asi tří informačních tabulí, které nás zaujaly, takže jsme se po cestě ještě něco dozvěděli.


Po zdolání závěrečného příkrého stoupání nás na samotném vrcholu čekala rozhledna a překrásná „panoramata“ ☺ Na rozhledně jsme objevili krabičku s vrcholovým razítkem. Pokochali jsme se, orazítkovali na památku dolní končetiny a vyrazili dolů. Moje kolena sice trochu trpěla, ale z kopce to už byla legrace. Pak jsme ještě zařadili relaxaci v podobě sauny. Sobotní odpoledne nakonec nemělo chybu.

A proč jsem do názvu článku zakomponovala Everest? Knížecí stolec je totiž jedním z vrcholů, které když zdoláte, tak pomyslně vystoupáte na střechu světa. Součet jejich nadmořských výšek činí 8848 m n. m. Více info na www.sumavsky-everest.cz.

Pokud někdy zabrousíte do jižních Čech, berte tento článek jako tip na fajn výlet. Jen pamatujte na to, že vrchol se nachází ve vojenském prostoru Boletice, kam je omezený vstup. Na Knížecí stolec lze vstupovat pouze o sobotách, nedělích a státních svátcích po značené modré turistické značce. Jízda jakýmkoliv motorovým vozidlem na Knížecí stolec je zakázána.

Budeme rády, když se s námi podělíte o zajímavá místa, která jste běžecky dobyli vy ☺

Běžecké turistice zdar!

Napsat komentář