Jarní obutí do fitka

Jaro je definitivně tady! Nová energie, nová motivace, nové výzvy před námi. Protože jsme poctivě makaly celou zimu, zasloužíme si odměnu. Co takhle v podobě nových botek do fitka? Chceme přece dál pokračovat v tréninku a kvalitní boty jsou základ.

Nike Free 1.0 Cross Bionic

Chci vám představit jarní novinky, které určitě stojí za to. První z nich je svěží zelená Nike Free 1.0 Cross Bionic. První s označením 1.0 v historii Nike. Pocit jako bychom byly naboso, ale zároveň podpora, na kterou se můžeme 100% spolehnout. Vysoce intenzivní trénink je o všestrannosti. Bota musí vydržet skoky a výpady do všech stran. Měly bychom v ní udržet rovnováhu a stabilitu. Tohle všechno Bionic splňuje.

Navíc je ultralehká, doplněná dynamickou Flywire technologií, která nohu obepíná zespodu a díky integrovaným tkaničkám nabízí dodatečnou podporu. Tím pádem minimalizuje pohyby uvnitř boty během cvičení. Pata a špička je anatomicky tvarovaná a tím podporuje přirozený pohyb všemi směry. Mě osobně zaujala i zajímavá barevná kombinace.

Nike Free TR 4

Druhá bota, kterou jsem vyzkoušela na vlastní nohy při lekcích Body work a Core training, je Nike Free TR 4. Na návrhu siluety boty se dokonce podílela i tenistka Maria Šarapovová. Tento model je nejlehčím z řady Free TR, a to díky konstrukci ze strukturované síťoviny, která tvoří zcela minimalistický svršek, přitom ale nijak nepokulhává co do síly a odolnosti. Designéři navíc měli k dispozici údaje výzkumné laboratoře Nike Sport Research Lab, což jim umožnilo strukturovanou síťovinu přizpůsobit, a vytvořit tak oblasti otevřené tam, kde je třeba odvětrání, a naopak uzavřené v klíčových místech, kde je nejvíce třeba podpora. I tady je použitá technologie Nike Flywire. Podrážka je doplněna vícesměrovými ohebnými drážkami, které zaručují pružnost a při nošení ještě více vzbuzují dojem, že na noze nic nemáte a cvičíte bosy. A právě díky technologii Nike Free podporuje bota přirozený pohyb nohy a umožňuje jí se ohýbat, napínat a vůbec se pohybovat přesně tak, jak tomu příroda chtěla.

Navíc na stránkách NIKEiD.com si můžete vytvořit svůj vlastní design.

Tak pojďte do toho a dopřejte si odměnu. Nová bota vám vlije čerstvou energii do žil! Ať žije jaro ☺

Napsat komentář