Změna je život

Věrka je úspěšná běžkyně. Chodí běhat až 5x týdně a nevynechá jediný den bez sportu. Roky běhala v obuvi, kterou dobře znala a věděla, že se na ni může spolehnout. Pak jí ale přišel do cesty model Lunarglide a vše se změnilo 🙂

Přiznávám se!

Až do nedávné doby, jsem dávala přednost v běžecké obuvi konkurenční značce. Běhu se aktivně věnuji téměř tři roky, a ačkoliv nepatřím mezi ty „poctivky“, kteří si s pevnou pravidelností zapisují každý naběhaný kilometr, odhadla bych své dosavadní běžecké konto na 7 000 – 7 500 naběhaných kilometrů. Přesvědčit mě tedy o změně té nejdůležitější běžecké „součástky“, jsem považovala za nemožné, ale jak se říká: „Nikdy neříkej nikdy“!

Model Lunarglide 5 mě zaujal již na první pohled, i když design musí jít při sportu občas stranou, toto není ten případ. Kombinace fialové barvy s reflexní žlutou mi přišla nejen velice povedená, ale i praktická a to především kvůli nočnímu běhu. Samozřejmě výrobce nabízí spousty kombinací barev, z kterých si zaručeně vybere každý, ať už je to mladá atletka dbající především na nápaditost, či vytrénovaný běžecký vlk, který chce především zaujmout svým výkonem.

Boty jsou vhodné podle tvrzení výrobce pro každodenní běh. Já toto mohu potvrdit. V botách mám doposud odběháno zhruba 600 km a není to vůbec znát a to především kvůli pěnové podevši technologie Lunarlon Dynamic, která skvěle tlumí dopady a nabízí potřebnou podporu a to i po mnou uběhnutých kilometrech, kdy se doposud žádná bolest kolen či lýtek nedostavila.

Ať už běháte na asfaltovém povrchu, v terénu či na běžícím páse, troufám si tvrdit, že vás boty nezklamou!

A co uvést závěrem?! Běžci se zpravidla rozdělují na dvě skupiny. Skupina č. 1 počítá naběhané kilometry a skupina č. 2 sleduje čas, za který dosáhne požadovaného cíle. Já se počítám do skupiny č. 2. Každý rok si dávám předsevzetí, jakého ideálního času bych chtěla na konci sezóny dosáhnout. 
Moji srdcovou záležitostí je vzdálenost 10 000 m. Na Nový rok zněl tedy můj cíl uběhnout alespoň jeden ze závodů v čase kolem 40:00 minut. Po dvou měsících tréninku mohu s opatrností říci, že jsem svého cíle již dosáhla a to jsem v závodním tempu ještě neběžela ☺. Určitě na tom mají velký podíl hodiny strávené tréninkem, ale myslím si, že i tyto hodiny by přišly nazmar, kdyby nebylo pořádného běžeckého vybavení, což není můj případ! A proto jsem tedy musela zrušit své předsevzetí a změnit jej na čas 38:30 minut a doufám, že to s mými běžeckými pomocníky společnými silami zvládneme!
Děkujeme Věrko za krásný článek a držíme palce ať se ti daří pokořit tvůj další cíl!

Napsat komentář