Praha Indoor 2014

Nedávno jsem měla možnost zavítat do O2 Arény na velice zajímavou sportovní akci. V předvečer MS v atletice v polských Sopotech se v Praze konal meeting Praha Indoor 2014. Pro atletické fanoušky skvělá příležitost, jak se ocitnout blízko světovým výkonům. Pořadatelé lákali na zvučná jména a skvělou atmosféru. Kromě toho jste mohli potkat i takové osobnosti jako je Tomáš Dvořák, Helena Fibingerová nebo Jarmila Kratochvílová.

Jako milovnice královny sportu jsem si večer opravdu užila. Program byl našlapaný, jedna disciplína střídala druhou. Strhující podívaná se naskytla například v ženské výšce, kde se po delší zdravotní pauze vrátila k dvoumetrovým výkonům Chorvatka Blanka Vlašičová.

Také na šedesátimetrové rovince se děly věci. Vítězství na hladké trati vybojoval nestárnoucí Kim Collins a nad překážkami válel Kubánec Dayron Robles. 

zdroj: www.atletika.cz
Abych nejmenovala jen zahraniční atlety, musím zmínit tyčkařský sektor, kde se útočilo na český rekord. Skvělé výkony předvedl Jan Kudlička, který si z nadcházejícího HMS v Polsku přivezl bronz. Na 500 m prohnal své soupeře Pavel Maslák, nejúspěšnější z našich reprezentantů v Sopotech. Na jeho krku se zahoupalo zlato. Denisa Rosolová startovala na třístovce, bohužel na o sto metrů delší trati o pár dní později nešťastně upadla. Ale i to je sport…

Abych vás neunavovala podrobnou reportáží z meetingu, mrkněte ve volné chvíli na krátké video.

http://www.youtube.com/watch?v=s6_SGKAvTDI

Za pár týdnů začíná hlavní atletická sezóna, takže se brzy můžeme těšit na další super akce, tentokrát outdoor ☺.

Já už dlouho uvažuji o návštěvě Zlaté tretry v Ostravě, snad se mi to letos povede.

Zmiňovaný meeting byl nejen skvělou podívanou, ale také velkou generálkou na příští rok, kdy Praha hostí halové mistrovství Evropy. 

Tak fanděte atletice! ☺
zdroj: www.atletika.cz

zdroj: www.atletika.cz

zdroj: www.atletika.cz

Napsat komentář