Jaro je tady

Jaro letos dorazilo o něco dříve a vůbec mi to nevadí. Teplé počasí spolu se slunečními paprsky vzbuzují dobrou náladu a odhodlání vše dělat naplno, s radostí a spoustou energie. Neznám člověka, který by jaro, tedy kromě alergiků, neměl rád. Je pravda, že příznivci zimních sportů mohou o krátké zimě mluvit se slzami v očích, ale na druhou stranu, kdo chce na hory, ať sedne do auta a jede :-).

Vraťme se ale k našemu jaru, co to vlastně znamená, když se řekne jaro? Každému se vybaví něco jiného a ne vždy pozitivního. Já osobně si vybavuji titulní strany časopisů s děsivými tučně vytištěnými hesly tipu: Zhubni do plavek, Detoxikace, Začni cvičit, Kila navíc? Jarní deprese… O něco lépe zní: Začni běhat, Jarní nákupy, Jarní energie. Dalším bubákem jara je pro mě jarní úklid. Od té doby, co mám svou vlastní domácnost, jsem ho ještě nedělala. Pravděpodobně mě odradilo každoroční úklidové komando v podobě babičky, která se při úklidu stává neřízenou střelou a je lepší, se jí neplést do cesty. Zvolila jsem tedy lepší variantu. Úklid s názvem, tak já to tedy nechám na příští víkend… 🙂

Jarní počasí nás motivuje k tomu, abychom se sebou začali něco dělat. Fitka jsou zase plnější, parky jsou plné běžců a v dietologických centrech se dveře nezavřou. Otázkou je, jak dlouho to jarním nadšencům vydrží. Nedávno byly Vánoce, v lednu jsem si ve fitness centrech připadala jako sardinka a teď? Mám pocit, že je tam nějaký mor, když jsem tam ráno v celé posilovně úplně sama. Každý přece ví, že pravidelnost je základ, jinak v plavkách nikdy nebudete vypadat, tak jak byste si přáli.

Na co bych málem zapomněla, je světlo. Před měsícem jsem si již v 5 hodin odpoledne připadala jako v 11 večer a běhání po práci pro mě bylo tabu. A ráno? Probudit se a nevědět, jestli je 6 ráno nebo jsme si špatně nařídila budíka a jsou dvě ráno? Brrrrr… Ještě, že už se ráno probouzíme za světla a ti otrlejší mohou načerpat energii běháním na čerstvém vzduchu.

Když to tak shrnu, jaro je vlastně nejideálnější roční období. Není ani zima, ani vedro, neděsí nás nakupování vánočních dárků, nemáme mindráky z našich nedokonalých postav v plavkách a můžeme vyrazit do ulic se slunečními brýlemi a nebýt za blázna.

A na jarní úklid si pozvěte babičku :-).

Napsat komentář