Detoxikace organismu

Pojem detoxikace organismu jste již určitě slyšeli, ale co vše to vlastně znamená? Stručně řečeno se jedná o proces, kterým tělo zbavujeme škodlivých látek. Současný životní styl plný stresu, nezdravého jídla a pasivního vztahu ke sportu způsobuje zhoršování činnosti trávícího traktu a usazovaní škodlivých látek v těle. S přibývajícími lety by se stav trávícího ústrojí neměl podceňovat a organismus jednou začas pročistit detoxikační kůrou.

Internet je plný informací o detoxikaci organismu, ale ve všech těch možnostech není snadné se zorientovat. Důležité je, uvědomit si, že detoxikace neslouží k hubnutí, ale k pročištění organismu. Pokud chce někdo hubnout, detoxikační kůra není vhodným prostředkem, jelikož hrozí tzv. jojo efekt. 

Po absolvování detoxikační kůry vás pár kil dole mile potěší, ale neměl by to být váš cíl. Důležité je si kůru naplánovat. 
Většina detoxikací zahrnuje dny, kdy nejíte a pouze pijete. Je vhodné kůru absolvovat v době, kdy máte klidovější režim a místo náročné fyzické aktivity volit vycházky či hodiny jógy. V průběhu kůry nesmíte jíst nic, než co máte předepsáno. A vynechat musíte samozřejmě i alkohol. V prvních dnech byste měli počítat s únavou, případnými bolestmi hlavy a podrážděnou náladou, ale výsledek za to rozhodně stojí. Kůry bývají různě dlouhé, některé trvají pouhé 3 dny, jiné až měsíc.

Já osobně jsem detoxikační kůru neabsolvovala. Ale chystám se! Koupila jsem si týdenní detoxikační kůru založenou na pití zeleninových a ovocných šťáv. Zatím ji mám ale pouze vystavenou na kuchyňské lince, ale ne a ne se odhodlat. Odrazuje mě týden bez mých sportovních aktivit a špatná hladová nálada. Na druhou stranu mám zpětnou vazbu od kolegyň, které kůru absolvovali a nelitují toho. Naopak byli nadšené, co se s jejich tělem během týdne stalo. 

Nezbývá mi nic jiného, než si vzít diář, vybrat 7 dní a červeně si je nadepsat detox a přítele upozornit, že se mnou v těchto dnech nebude řeč. 🙂

Co vy, máte nějakou osvědčenou detoxikační kůru?

Půjdete do toho se mnou?

Ve zdravém těle zdravý duch!

Napsat komentář