Běhejte s úsměvem

O běžeckých začátcích už toho bylo napsáno i řečeno mnoho. A mnoho z nás si prošlo podobným příběhem. Se spoustou motivace a elánu jsme začali běhat, ale potom jsme stejně rychle z nějakého důvodu přestali. Někomu stačí ze slušně zaběhlé pravidelnosti jednou vystoupit a už je zle. Jen těžko se pak vracíme do zaběhlých kolejí zpět. To pak začínáme nanovo. Zase. Už po několikáté.

Je vám tento příběh povědomý? Zkuste se zapsat na některý z běžeckých kurzů. Pocit povinnosti vám nedá jen tak nepřijít. Nehrozí tak tolik, že si pravidelnou dávku běhu odpustíte. Navíc běh ve skupině je prospěšný hned z několika důvodů. Posiluje motivaci, běžci se navzájem hecují a tím pádem se zlepšují.

Svoje běžecké úsilí pak můžete podpořit na speciálním workshopu. Bývají to většinou jednodenní akce, na kterých pod vedením zkušeného lektora zapracujete na své běžecké technice a seznámíte se s různými běžeckými metodami.

V sobotu 22. 3. probíhá speciální workshop Běhej a Vnímej. Tento koncept spadá pod pohybový program Zuzany Bičíkové, Vnímej své tělo. Hlavní myšlenkou programu je naučit se vnímat a poznávat své tělo jako fungující harmonický celek, který se projevuje pohybem. Na workshopu se tak budete zabývat i prací s dechem nebo aktivací nožní klenby. Zkrátka, naučíte se vnímat svůj běžecký pohyb.

Vaše běžecké kroky povede česká reprezentatka v běhu na střední tratě, Dana Šatrová. Více informací o workshopu Běhej a Vnímej získáte na webu: Vnímej své tělo.

Napsat komentář