Ranní dávka energie v podobě smoothie

Snídaně je prvním jídlem dne a rozhodně bychom ji neměli odbít a už vůbec ne vynechat. Nasnídat bychom se měli vždy do půlhodiny od probuzení. Dříve jsem často snídala jogurt s jablkem a semínky, nebo müsli s mlékem a podobné ranní mléčné mňamky, ale z důvodu zahlenění organismu jsem tento typ snídaně musela úplně vyřadit. No jo, ale co tedy snídat?

Variantou je samozřejmě pečivo s plátkem sýra či šunky a kousek zeleniny, či kaše s ovocem, ale někdy člověk nemá chuť ani na jednu z variant a potřebuje do těla dostat ranní dávku vitamínů. Co s tím? Ideální variantou je smoothie.

Smoothie je mixovaný nápoj jehož základem je ovoce a zelenina. Může být i kombinace obojího, nejlépe bez přidaného cukru. Pro přípravu smoothie potřebujete pouze mixér a suroviny dle vaší fantazie. Mým aktuálním favoritem je smoothie z baby špenátu a banánu. Na první pohled se tato kombinace může zdát prapodivná, ale věřte mi, že po jeho ochutnání nebudete chtít snídat nic jiného. Přináším tedy několik tipů, jak si udělat skvělé smoothie.

Smoothie s baby špenátem a banánem:

Na smoothie budete potřebovat baby špenát, banány, vodu a pro případ doslazení doporučuji datle nebo trochu medu. Do mixéru vložte přibližně do 2/3 špenát a na něj položte nakrájený banán. Nalijte vodu do cirka 1/3 obsahu a rozmixujte. Hustota smoothie je na vás. Pokud preferujete řidčí nápoj, dolijte více vody. Máte-li radši sladší chuť, doslaďte smoothie datlemi či medem.
Tak co, jak vám chutná?

Další variantou je nahradit banány jablky. Zde ale nezapomeňte jablka zbavit jadřinců. 

Dokonalou kombinací je i banán s avokádem. Pokud vynecháte poslední krok a nenalijete do směsi vodu, získáte místo smoothie skvělé homemade ovocné pyré.

A co vy, máte nějaké své oblíbené kombinace?

Napsat komentář