Vánoční běh

Vánoce jsou svátky klidu a pohody, dobrého jídla i pití. Běháme víc po návštěvách než po lese. Těžko hledáme motivaci opustit vyhřáté místečko v křesle a přijít tak o oblíbenou pohádku. Proto jsem ráda za Vánoční běh pod Černou věží, který se každoročně pořádá 26. 12. u nás ve městě. Je to pro mě vždy výzva a zároveň test, jak jsem na tom přes svátky.

Letos byla opravdu hojná účast. Překvapilo mě, kolik se na startu objevilo holek. Běh se opravdu stává čím dál populárnějším sportem a to je dobře. Všichni také potřebujeme po Vánocích setřást nějaké to kilíčko ☺.

To, že nejde jen o výkony, ale také o zábavu, připomínali běžci převlečení za různé pohádkové postavičky. Takže vás klidně mohl předběhnout vodník, Asterix nebo Obelix. Vlk se staral především o to, aby se mu příliš nevzdálila Karkulka ☺

Trať dlouhou 2400 m jsem letos zvládla za rovných 11 minut. Běžela se dvě kola, která byla vždy zakončena „krutým“ výběhem schodů. V cíli jsme si se soupeřkami přátelsky potřásly rukama a popřály všechno nejlepší do nového roku.

Pokud jste žádný vánoční nebo silvestrovský závod nestihly, zkuste zapátrat, jestli se ve vašem okolí nekoná třeba nějaký novoroční. Je to fajn způsob, jak vyběhnout vstříc číslu 14. Nebo si dejte alespoň pěkné sportovní předsevzetí. Já mám jako cíl minimálně to, že poběžím příští rok o pár vteřin rychleji 😉

Hodně formy do nového roku přeje Lenka

Napsat komentář