Vyzkoušeno: Akupunktura

Před několika lety se mi výrazně zhoršil atopický ekzém, který mě trápil od mala. Kortikoidy a léčebné mastičky nezabíraly. Pomalu už jsem ztrácela naději, že se to zlepší a nebudu se stydět za své ruce, na kterých to bylo vidět nejvíc. Naštěstí jsem si přečetla článek o úspěšné léčbě atopického ekzému akupunkturou a získala kontakt na vyhlášenou pražskou akupunkturní kliniku. Nezbývalo nic jiného než se objednat a doufat, že mi jehličky pomůžou.
Klinika na mne působila orientálně, čekárna voněla vonnými tyčinkami a chodbou se linula příjemná hudba. Posadila jsem se do ratanového křesílka a netrpělivě čekala, kdo si pro mne z ordinace přijde a pozve mne dál. Po 5 minutách čekání se otevřely dveře a vyšla štíhlá drobná žena s úsměvem na rtech, podala mi ruku, představila se a pozvala mne k sobě do ordinace.

Akupunktura je léčebná metoda pocházející z Číny a řadíme ji mezi nejstarší léčebné metody na světě. Principem akupunktury je nabodnutí akupunkturních bodů pomocí speciálních jehel. Akupunkturní body se nachází v drahách energie, které jsou spojené s jednotlivými orgány. Cílem je odstranit nerovnováhu v drahách a navodit rovnovážný stav organismu.

Když jsem viděla její pozitivně naladěnou tvář spadl ze mne veškerý strach. Po úvodním povídaní, co mě trápí, mi paní doktorka změřila puls a podívala se na jazyk. Poté mně vyzvala, abych si odložila do spodního prádla a lehla na břicho. 

Už nebylo úniku, za chvíli budu mít v zádech i nohách jehly

Paní doktorka mě uklidňovala, že akupunktura nebolí a není se proto čeho bát. Jistě ale chápete, že i tak jsem obavy měla. Ty mě ale opustily hned s napíchnutím první jehličky. Kdyby mě na to doktorka neupozornila, ani bych o tom asi nevěděla. Postupně přibývala jedna jehla za druhou. Občas to píchlo více, jindy méně, ale hlavní byl ten zvláštní pocit, který mi projížděl tělem.
Po napíchnutí všech jehel jsem měla 20 minut odpočívat. Moc často se vám nestane, že vám někdo nařídí odpočinek, tak jsem toho velmi ráda využila, zavřela oči a podřimovala. Po 20 minutách mě přišla paní doktorka tzv. přepíchnout a dala další sadu jehliček tentokrát na břicho a přední část dolních končetin. Opět následoval dvacetiminutový odpočinek, ale to už tak příjemná poloha ke spánku nebyla, tak jsem jen ležela a přemýšlela. Po závěrečném krátkém rozhovoru, zda-li mne něco nebolelo a jak se cítím jsem se objednala na další návštěvu. Cítila jsem totiž něco zvláštního, co jsem v tu chvíli ani nedokázala popsat. 
Odcházela jsem z kliniky nabitá energií, na všechny jsem se usmívala a moje tělo jakoby se vznášelo. Tahle pozitivní nálada mi vydržela až do večera a už jsme se nemohla dočkat dalších jehliček. 

A co můj ekzém? Po třech návštěvách jsem měla ruce hladké a bez suché kůže. Konečně jsem se nemusela stydět podat si s kýmkoli ruku. Od té doby na akupunkturu docházím s časovými prodlevami už 4 roky. Za tu dobu jsem s paní doktorkou navázala přátelský vztah a kdykoliv mám časovou možnost, jdu si dobít jehličkami baterky.

Napsat komentář