Aromaterapie

Studenější a nevlídnější měsíce roku jsou definitivně tady. Stojí to opravdu hodně úsilí donutit se jít běhat ven. A tak si udělejme příjemno a útulno aspoň doma. Navodit relaxační atmosféru po tréninku nám můžou pomoci také nejrůznější vůně. Opravdu můžu potvrdit jejich pozitivní účinky. Nejčastěji si zapaluji svíčku ve vonné lampě, do vody přidám pár kapek oleje a nechávám byt provonět teplem uvolněnými silicemi, které se příjemně rozvinou v prostoru. Určitě je pravda, že vůně silně působí na mozkové centrum a ovlivňuje emoce. 
Oleji si můžete zpříjemnit i koupel nebo pobyt v sauně. I olejová masáž je skvělá forma relaxace.

Tip: Do vany s teplou vodou přidejte pár kapek koupelového oleje rozmíchaných v 1 dcl mléka nebo lžičce medu. Skvělé pro tělo i mysl!

Vůně vybírejte pečlivě, každý olej má specifické účinky. Záleží na tom, zda chcete hlavně relaxovat či naopak povzbudit po náročném dni. Moje nejoblíbenější vůně jsou citron a citronela, které jsou velmi osvěžující, antidepresivní a podporují koncentraci a dobrou náladu. Občas je vystřídám eukalyptem, který velice dobře čistí vzduch a pomáhá při bolesti hlavy. Za několik týdnů sáhnu určitě po vůni jablko-skořice, která u nás doma neodmyslitelně patří k Vánocům.

Na výběr je nepřeberné množství olejů, záleží jen na vás, který se stane tím vaším nej.
Tak vám přeju hodně hezkých odpočinkových chvilek!

Napsat komentář