Užijte si podzim

Zdroj: Seznam.cz

Zdá se, že hezké počasí se s námi ještě rozloučit nechce a zpříjemní nám zřejmě konec října. Předpověď vypadá optimisticky, čekají nás celkem teplé a slunné dny. To přímo vybízí k jejich aktivnímu strávení. Sportování venku si určitě skvěle užijete.

Pro milovníky nejen běhání mám tip na knihu, kterou jsem po dlouhé době opět vytáhla z poličky.

Její název je Běháme po Praze a okolí a najdete v ní 35 tras pro běh, turistiku i cykloturistiku. Ideální inspirace, pokud už vás mnohokrát oběhané trasy přestávají bavit. O víkendu si můžete udělat nějaký objevný výběh do nových míst, na která byste v týdnu neměli čas. V knížce najdete nejen popis lokalit, ale také spoustu fotek, map, ale i návodů, jak se tam dostat.

Při jejím listování jsem si ráda zavzpomínala na místa, kde jsem často běhala za studentských let: Hvězda, Divoká Šárka, Stromovka. Nyní nejvíc navštěvuji Ladronku, Kunratický les a Letnou. Do budoucna si ale plánuji zaběhnout třeba do Prokopského údolí. V Praze a okolí je skutečně na výběr.

Další informace, tipy a nápady týkající se běžeckých tras v Praze, můžete najít třeba na stránkách podporovaných přímo magistrátem hlavního města.

http://www.prahasportovni.cz/projekty/prazske-bezecke-trasy

Pokud byste měli chuť si dát trochu do těla a změřit síly s ostatními, můžete se vydat na některý z podzimních přespolních běhů. Nabízí se například Běh 17. listopadu ve Hvězdě nebo Velká Kunratická pro otrlejší běžce. Kdo má smysl pro humor, toho by mohl zaujmout Běh bez hodinek v Divoké Šárce, což je závod na odhadnutý čas. Vyhrává ten, kdo nejlépe předem odhadne svůj výkon.

Na internetu si v nabídce tras a „přespoláků“ jistě každý najde to své. Hlavně nepřeceňte svoje síly, pokud se rozhodnete závodit. Nezapomeňte, že sport má přinášet hlavně radost a dobrý pocit. Doufám, že i na podzim bude platit: sportem ku zdraví.

Přeju hezké, slunné podzimní dny plné pohybu. 🙂

Napsat komentář