Jak jsme rozzářili Vítkov

Čtvrteční večer minulého týdne patřil všem odvážným běžcům, kteří se nenechali odradit počasím a dorazili na dlouho očekávanou akci Flashrun. Mottem běhu by klidně mohlo být „nejsme z cukru“, protože provazy deště jakoby se nás opravdu pokoušely rozpustit. My jsme se ale nedali, naopak nás do nočních ulic vybíhalo přes 200.

Na začátku byla prvním několika šťastlivcům rozdána slíbená speciální trika, všichni pak obdrželi baterku na cestu. Kdo chtěl, stihl si i projít Superstudio Designbloku. Před startem nás zahříval alespoň DJ Robot svými rytmy.

Po rozdělení do skupinek už nic nebránilo rozsvícení čelovek a baterek a za různých spontánních výkřiků vyběhnout do tmy. Cestou na Vítkov jsme museli překonávat menší i větší kaluže, ale všichni jsme se nakonec sešli pod sochou Jana Žižky na společné focení. Atmosféra byla perfektní. Dál jsme probíhali temnými zákoutími Vítkova, různými tunely a podchody, až jsme se opět dostali na rušnou ulici a zpět na Nákladové nádraží Žižkov. 

Náš osvětlený běžící lidský had musel vypadat celou cestu velice zajímavě. Alespoň se to dalo vyčíst z překvapených, ale obdivných výrazů kolemjdoucích, kteří občas i povzbuzovali. 🙂  

Nejspíš nejen pro mě to byl skvělý zážitek. Moc často v dešti neběhám, ale protože jsem v tom nebyla sama, tento večer jsem si 100% užila. Z reakcí na facebooku mám pocit, že i ostatní byli nadšení a rádi si sáhli trochu na dno, když museli bojovat nejen se sebou samými, ale i s přírodním živlem. Na začátku všemi proklínaný liják celou akci vlastně tak trochu okořenil. 🙂  

A také jsem měla možnost v praxi vyzkoušet novou bundu Nike Shield Flash přímo v podmínkách, pro které je určena – tma, chladno, déšť. Obstála ve všech směrech. Je to sice trochu větší investice, ale cena rozhodně odpovídá kvalitě. Vystavená byla k vidění na letošním Designbloku v Nike studiu.

Po běhu jsem zamířila rovnou domů, kde na mě čekala horká sprcha a čaj. Přežila jsem to ve zdraví a už teď jsem zvědavá, jakou běžeckou výzvu budu přijímat příště.

Napsat komentář