Cesta z města

Tento článek nebude vůbec ničím zvláštní, protože ani víkend nebyl. Ale někdy je i v obyčejnosti krása. V dnešní době možná trochu podceňujeme běžné věci. Uvědomila jsem si to při sobotním výběhu v okolí mého bydliště. Kousek za domem mám pole, louky i lesy. Ideální prostředí pro víkendové vyčištění hlavy. Když se člověk odprostí od zbytečných myšlenek a všedních problémů, dokáže lépe vnímat věci kolem sebe.

Běžela jsem notoricky známou trasu, ale tentokrát jsem jí viděla nějak jinak než obvykle. Přišlo mi, že krajina, kterou běžím, má svůj nezaměnitelný genius loci, zvláštní kouzlo a atmosféru. Měla jsem pocit, že sem opravdu patřím. Jak jsem se dozvěděla v jedné chytré knížce, krajina souvisí s povahou a duševními vlastnostmi člověka, který v ní žije. Něco na tom asi bude. Užívala jsem si okolí jako celek, ale i jednotlivé detaily. 
Zkuste mít při běhu oči opravdu otevřené a vnímat krajinu všemi smysly. Zkuste si třeba cestou nasbírat pár kaštanů. Také z nich se prý dá načerpat energie z přírody.
I holky ve formě můžou mít někdy své klidnější dny. 
Přeju vám i sobě hodně pohody a klidu do nadcházejícího pracovního týdne.

Napsat komentář